Fico opäť kritizuje novinárov! Ostré slová a obvinenia z útokov údajnej organizovanej zločineckej skupiny

Robert Fico len prednedávnom zvolal v Žiline tlačovú konferenciu, ktorej predmetom mala byť práca istých novinárov. Podľa slov predsedu Smeru-SD, máme dočinenia s organizovanou zločineckou skupinou.

Fico je presvedčený, že istá novinárska skupina cielene útočí na vybraných politikov a štátne inštitúcie,

bez akéhokoľvek dôkazu, či svedectva. „My sa však dnes dostávame do štádia, ktoré je pre túto krajinu mimoriadne nebezpečné.

Tomuto novinárskemu spektru sa ako keby vytráca sen o tom, že budú určovať, kto v politike bude a kto v politike nebude, kto má byť zatvorený a kto zatvorený nemá byť.

A keďže toto všetko im zlyháva, pretože neexistujú žiadne dôkazy ani dôvody na to, aby sa stalo to, čo oni požadujú, začínajú útočiť na štátne inštitúcie. Sú to médiá, ktoré robia rozhovory s najväčšími udavačmi či to je Makó, či to je Sklenka, či to je Slobodník a v podstate z týchto ľudí robia celebrity,“ tvrdí Fico.

Podľa šéfa Smeru za všetkým stojí trojica ľudí – Matovič, Lipšic a prezidentka Čaputová, ktorých pasivita v tejto problematike, je dôvodom vzniku novinárskej skupiny.

Motívom tejto údajnej novinárskej mafie, má byť ich nespokojnosť  a nesúhlas s istými rozhodnutiami politikov. Ako príklad, Fico uviedol novinára Mareka Vagoviča, ktorý mal tvrdiť, že generálny prokurátor, Maroš Žilinka, musí byť odstránený zo svojej funkcie, pretože nerobí vhodné rozhodnutia.

„Je nevídané, aby partia novinárov začala prstom poukazovať na vysokých ústavných činiteľov len preto, že sa im nepáči, že prijímajú rozhodnutia, ktoré im nesedia do kariet, tak tvrdia, že musia byť odstránení, a keď to inak nepôjde, treba nájsť nejaké dôkazy typu vydierania alebo korupcie,“ vyjadril sa bývalý premiér.

Fico na záver vyzval policajné zložky, aby začali prešetrovať, do akej miery novinári útočia na štátne orgány Slovenskej republiky. Predseda Smeru, taktiež plánuje osloviť aj samosprávne inštitúcie prokurátorov, aby sa generálneho prokurátora zastali.

zdroj: hitky.sk

foto: instagram

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Fico opäť kritizuje novinárov! Ostré slová a obvinenia z útokov údajnej organizovanej zločineckej skupiny”