Ficove obvinenia vyšli nadarmo! Matovičove nákupy testov prebehli podľa pravidiel

Politická strana Smer SD, na čele s Robertom Ficom, ešte v roku 2020 obvinila Matoviča z podozrivého nákupu antigénových testov. Podľa Ficových slov, sa vtedy jednalo o kamarátsky kšeft, a celý obchod neprebehol presne podľa pravidiel.

Klamali a klamú a kradli ako straky… Matovič sa priznáva, že pozná priamo majiteľa tejto spoločnosti, jeho deti chodia do jeho školy, jeho žena sedela v tej školskej rade dva školské roky,“ hovorí Fico.

Rada Úradu pre verejné obstarávanie však po viac ako polroku, došla k záveru, že nákup a súťaž testov nebol nijako ovplyvnení a prebehol podľa všetkých pravidiel. Na obvinenia sa pozrela aj firma Transparency International Slovensko. Podľa aktuálneho príspevku na sociálnej sieti Facebook, však ani oni nenarazili na žiadny problém.

Rezervy zrýchlene nakupovali ešte pred plošným testovaním v októbri 2020 a z deviatich uchádzačov napokon vybrali troch (Eurolab Lambda, JUHAPHARM s.r.o. a Abbott Laboratories Slovakia),“ píše Transparency na sociálnej sieti.

Ďalej uvádzajú: „Okolnosti súťaže sme hneď v novembri 2020 skúmali aj my v Transparency. Na zásadnejšie problémy v zákazke sme nenarazili, oproti štátnej kontrole sme však mali iba obmedzené možnosti aj informácie a finálny verdikt nás o to viac zaujímal.“

 

Fotka Transparencyho Internationala Slovenska.

foto: YT/DenníkN, YT/Pravda

Aj keď sa to viacerým politikom páčiť nebude, finálny verdikt je jasný a nákup testov prebehol podľa všetkých pravidiel.

„Konečné rozhodnutie Rady ÚVO je tak v súlade s našimi predbežnými závermi z novembra 2020, že podozrenia z klientelizmu či neúmerne predražených cien sa v tomto prípade javili ako neodôvodnené.“

zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ficove obvinenia vyšli nadarmo! Matovičove nákupy testov prebehli podľa pravidiel”