Matovič odkazuje, aby sme nezávideli dôchodcom 300 eurový príspevok za očkovanie

Nápad očkovacej lotérie sa už od začiatku niesol v duchu obrovskej kritiky, čomu bolo podobne aj pri nápade finančných odmien pre zaočkovaných seniorov.

V konečnom dôsledku sa očkovacia lotéria a aj finančné odmeny schválili. Vláda týmto spôsobom ďakuje za očkovanie seniorom nad 60 rokov 300 eurovou odmenou.

Odmena je vyplatená tým, ktorí boli, alebo v najbližšej dobe budú zaočkovaní treťou dávkou vakcíny.

Igor Matovič v poslednom období tvrdil, že práve lotéria a finančná odmena spôsobila rapídny záujem o očkovanie.

Vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti Facebook Slovákom odkázal, aby sa správali zodpovedne a aby nezávideli pár stoviek eur, ktoré dostanú zaočkovaní dôchodci. Igor Matovič v príspevku píše:

Dnes Slovenská pošta začala s distribúciou prvých 20-tisíc listov so šekmi k našim zaočkovaným seniorom. Rozhodli sme sa ísť podľa veku … a tak ako prví dostanú šeky: 104-ročná pani Vilma a Helena. 103-ročná pani Katarína. 102-ročná pani Veronika. 

Nezáviďme im, prosím. Pomohli nám, pomáhame im … a najmä pamätajme – táto investícia sa nám veľmi rýchlo a významne vráti … a hlavne – ŽIVOT JE NAJVÁC.

Matovičov status sa stretol s obrovskou podporou, ale aj s kritikou. Podľa mnohých je táto forma motivácie správna, no našli sa aj takí, podľa ktorých je 300 eurový príspevok len splatenie dlhu, ktorý vláda dlhuje seniorom.

Jeden z komentujúcich napísal: „Najprv ich oberiete o všetko a potom uplatíte 300 eurami za očkovanie.“ Matovič sa nenechal odbiť a na slová pobúreného Slováka reagoval: „Teba asi niekto obral o niečo iné.

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič odkazuje, aby sme nezávideli dôchodcom 300 eurový príspevok za očkovanie”