Matovič prezradil, prečo už nepodporuje povinné očkovanie. Je to KVÔLI…

Podľa mnohých odborníkov sú tieto dni začiatkom ďalšej vlny koronavírusu. Omikron sa šíri v celej Európe a očakávať ho žiaľ môžeme aj my.

V ďalšej vlne sa opäť raz otvára neuzatvorená téma povinného očkovania, ktorú preberajú mnohé krajiny.

K povinnému očkovaniu Slovákov sa pred stredajším rokovaním vlády vyjadril aj minister financií Igor Matovič.

Matovič si myslí, že povinné očkovanie je už pre nás neaktuálne, pretože tých, ktorí nie sú doposiaľ zaočkovaní, vraj „zaočkuje omikron“. Minister tak tvrdí, že omikronom sa nakazí väčšina nezaočkovaných Slovákov.

Matovič si na základe názoru a výskumu odborníkov myslí, že ďalšia posilňovacia dávka očkovania je zbytočná.

V uplynulých mesiacoch sa už vraj zaočkovali všetci, ktorí sa zaočkovať chceli.

Matovič tvrdí: „Nútiť ľudí k očkovaniu, keď nevieme, ako sa bude ďalej vyvíjať COVID-19, či neprejde do formy, po ktorej všetci túžime, že to bude ochorenie, ktoré sa bude podobať na bežné vírusové ochorenie, momentálne nemusí byť témou dňa.

Matovič sa obáva, že najbližší mesiac bude pre Slovensko kritický. V prvých dvoch mesiacoch roka 2022 sa nakazí väčšina nezaočkovaných.

S neaktuálnosťou témy povinného očkovania súhlasí aj minister Krajniak, ktorý tvrdí, že nová varianta vírusu je nákazlivá pre obe skupiny a to rovnako pre zaočkovaných a aj pre nezaočkovaných.

Obaja ministri veria, že táto vlna koronavírusu naplní slovenské nemocnice menej, ako tomu bolo v predchádzajúcich vlnách. Túto predpoveď potvrdzuje aj aktuálny vývoj omikronu v iných európskych štátoch.

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič prezradil, prečo už nepodporuje povinné očkovanie. Je to KVÔLI…”