Pohoršení Slováci plánujú protest pred domom agresorky! Polícia je údajne voči prípadu nečinná

Brutálny útok na len 11-ročné dievčatko z Miloslavova zasiahol celé Slovensko. Mnohí s mladou obeťou sympatizujú a útok považujú za ohavný. Viacerým sa však nepozdáva údajná pasivita polície a preto sa prípad rozhodli zobrať do vlastných rúk uvádzajú hitky.sk.

Na nedeľu, 9. januára, je naplánovaný protest priamo pred domom jednej z agresorky.  Má sa jednať o dievča, ktoré je na videu zachytené ako jedno z najčinnejších, keď do obete nalievala alkohol, bila a vyzliekala ju.

Prítomnosť na proteste, už na sociálnej sieti potvrdilo viac ako 900 Slovákov a ďalších 2500 označilo, že má o akciu záujem.

,,Tento prípad pobúril celé Slovensko, a preto by sme sa mali spojiť a urobiť všetko preto, aby sa už nič podobné neopakovalo a všetci za to spravodlivo zaplatili,“ vysvetľujú organizátori protestu.

O akcií sa už dozvedel aj minister vnútra, Roman Mikulec. Občanom však odkazuje, aby sa neriadili pocitmi, a nechali prípad polícií.

,,V tejto chvíli však považujem za mimoriadne dôležité nerozdúchavať vášne (obzvlášť v tak citlivom prípade) a nechať políciu robiť si svoju prácu,“ uviedol na sociálnej sieti.

Zároveň aj odpovedal, na obvinenia o ľahostajnosti polície.

,,Tvrdenie, že polícia v tomto či iných podobných prípadoch nekoná, sa absolútne nezakladá na pravde. Policajný prezident ma ubezpečil, že celému prípadu venujú maximálnu pozornosť. To, že verejnosť nevie ani nemá vedieť o každom ich kroku, predsa nemá vytvárať priestor na spochybňovanie ich práce,“ 

Na záver ešte dodal, že v predškolských a školských zariadeniach sa vykonávajú prednášky na obmedzenie podobných prípadov.

zdroj: hitky.sk

zdroj foto

zdroj: nekrmte nas odpadom 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pohoršení Slováci plánujú protest pred domom agresorky! Polícia je údajne voči prípadu nečinná”