Slovenská lekárka odkazuje: ,,S tým našim Slovenskom to ešte zďaleka nie je tak zlé, ako nám chcú niektorí nahovoriť.“

Slovenskí zdravotníci čelia v poslednom období nenávisti, osočovaniu a častým verbálnym či fyzickým útokom.

Obraz z prvej vlny pandémie, kedy väčšina z nás zdravotníkom v skafandroch tlieskala, sa počas tretej vlny stratil v zabudnutí a mnohí Slováci vsadili na cestu nenávisti.

Aj napriek tejto skupine ľudí sa však na Slovensku nájdu takí, ktorí veria v dobro, láskavosť a šťastné konce.

Prečítajte si príspevok slovenskej lekárky, ktorú dojal nádherný predvianočný balíček s listom od pacientky, ktorú vyliečila z vážneho stavu spôsobeného koronavírusom. 

“Pani doktorka, môžete ísť von, máte tam návštevu,” oslovila ma sestrička. Asii som sa nad tým ani nezamyslela a vykukla som cez dvere oddelenia. Stála tam pekne upravená pani v stredných rokoch, nespomínala som si, že by sme sa poznali. “

Hladáte mňa?” Spýtala som sa. “Áno, pani doktorka, prišla som vám poďakovať, bez vás by som tu nebola,” odpovedala. Skúšala som si ju vybaviť, ale popravde, nespomenula som si.

Nakoniec mi sama prezradila, že pred časom u nás aj ona ležala s covidom. Podala mi malý balíček zabalený v celofáne s krásne vyzdobeným vianočným pečivom.

Usmiala sa a odišla s tým, že chápe, že mám veľa práce. Večer som sa k balíčku dostala a našla som v ňom krásny odkaz, o ktorý sa chcem s vami podeliť. Vážená pani doktorka, mám pocit, že ľudia sú dnes k sebe zlí.

Pandémia covidu nás všetkých skúša a veľmi ma mrzí, že terčom verbálnych útokov sú často lekári a zdravotníci. Aj mňa skúsenosť s covidom zmenila.

Riadne. Ocitla som sa u vás na oddelení a v duchu som sa už pripravovala na najhoršie. Čo som zažila mi nielenže zachránilo život, ale presvedčilo ma, že ľudskosť okolo nás stále je.

Videla som perfektne zorganizovanú prácu lekárov a sestriček, ktoré ani v skafandroch nestratili ľudskosť. V pamäti mi ostalo, že vždy keď ste sa na mňa prišli pozrieť, tak ste ma chytili za ruku. Možno ste si to ani neuvedomovala, bolo to také mimovoľné. Mali ste na sebe tie rukavice, ale ja som ten dotyk cítila a bol pre mňa mimoriadne dôležitý. 

Pani doktorka, chcem vám poďakovať. Videla som vás v krízových situáciách a vy ste si vždy zachovala chladnú hlavu a všetko ste zvládla tak, aby ste pacientovi dali šancu prežiť.

Možno občas aj vy zájdete na sociálne siete a čítate tie nenávistné kometáre voči zdravotníkom. Prosím verte, že to nie je skutočný obraz Slovenska. Sme tu aj my a nepochybujem, že nás je väčšina, ktorí si vašu prácu nesmierne vážime a ktorí vám navždy ostanú vďační. Krásne Vianoce!”

Priznám sa, že ma to dojalo. Ochutnala som ten sladučký medovník, zacítila blízkosť magických Vianoc a pomyslela som si, že to s tým našim Slovenskom ešte zďaleka nie je tak zlé, ako nám chcú niektorí nahovoriť.”

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovenská lekárka odkazuje: ,,S tým našim Slovenskom to ešte zďaleka nie je tak zlé, ako nám chcú niektorí nahovoriť.“”