Ruksaky – trend, ktorému podľahnete v každom veku. Ako vybrať ruksak do školy či práce?

Ruksaky nás sprevádzajú na ceste životom – od čias, kedy sme hrdo nosili na chrbte rozprávkové batohy do školy, naplnené učebnicami a chutnou desiatou až po elegantné kožené kúsky, ktoré si bez hanby môžeme vziať do práce či na voľnočasovú prechádzku. Aké atribúty vziať pri ich kúpe do úvahy?

Veľkosť ruksaku

Veľkosť ruksaku závisí hlavne od účelu, na ktorý ho chcete využívať a množstva vecí, ktoré v ňom budete nosiť. Chystáte sa na 1 – 3 dňovú turistiku? Ruksak s objemom 30 až 50 litrov bude tak akurát. Alebo kupujete batoh do školy pre vaše malé ratolesti? 15 až 30 litrov bude dostatočných.

Pri výbere školských ruksakov je faktorom výberu aj telesná stavba dieťaťa. Šírka batohu by mala byť priamo úmerná šírke tela a jeho výška by mala siahať cca od 5 cm pod lopatkou do úrovne pásu, resp. trochu nižšie.

Materiálové prevedenie

Výber materiálu sa odrazí na hmotnosti, priedušnosti a odolnosti daného ruksaku. Syntetické látky poskytujú väčšiu pevnosť a odolnosť. Prírodné tkané textílie sa vyznačujú priedušnosťou a ekologickým charakterom. No a koža? Tá je proste nadčasová. Dámske kožené ruksaky pôsobia elegantne a luxusne, takže si ich pokojne môžete vziať aj na pracovné stretnutie.

Vrecká a priehradky

Väčší počet priehradiek vám nielenže uľahčí organizáciu v batohu (ženy predsa zvyknú nosiť nespočetné množstvo drobností), umožní tiež rovnomerne rozložiť váhu. Ťažšie predmety by mali ísť bližšie k chrbtu, ľahšie pokojne dopredu. Ruksaky by ste nemali preťažovať – batoh spolu s jeho obsahom nesmie vážiť viac, ako je 15 % z vašej hmotnosti.

Zips a rozsah otvárania

Pre jednoduchší prístup sú ideálne obojsmerné zipsy s dvoma jazdcami, ktoré sa dajú zazipsovať z oboch strán. Otestujte tiež, aký je rozsah otvárania vášho ruksaku. Vyberiete z neho napr. laptop bez toho, aby ste museli vyložiť všetky ostatné položky?

Zdroj obrázku: progressman / Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ruksaky – trend, ktorému podľahnete v každom veku. Ako vybrať ruksak do školy či práce?”