Dôchodcovia sa tento rok dočkajú jednorázového príspevku na potraviny

Pomoc slovenským dôchodcom bude tento rok o niečo výraznejšia. Zdražovanie potravín, ktoré je v posledných týždňoch spôsobené nezvyčajne vysokou infláciou, zasiahlo všetkých.

Medzi jednu z najzraniteľnejších skupín však patria dôchodcovia, ktorých sa zdražovanie dotkne viac, ako kohokoľvek iného.

Minister Richard Sulík, v relácii TV Markíza – Na Telo, predstavil jednorázový príspevok pre dôchodcov, ktorý má byť určený na nákup potravín.

Sulík v relácii potvrdil vysokú motiváciu dohodnúť sa na tejto podpore: „Napríklad dôchodcom tento rok, jednorazová pomoc pri potravinách, určite áno.“

Na druhej strane, Peter Pellegrini kritizuje nevýrazné podporné kroky vlády, ktorá však garantuje, že budúci rok sa máme vyhnúť dramatickému zdražovaniu energií. Predísť zdražovaniu sa má zmrazením cien elektrickej energie pre domácnosti.

Pellegrini však upozornil na to, že zo zmrazených cien energií sa Slováci nenajedia. Okrem plošnej pomoci, sa vraj chystá pomoc aj pre znevýhodnených občanov, o čom však Sulík viac neprezradil.

Túto formu pomoci vraj podporí celá strana SaS. Sulík zdôraznil, že balík pomoci má zahŕňať aj pomoc dôchodcom pri nákupe základných potravín.Výška vyčlenenej sumy je však závislá od rozhodnutia ministra financií.

Zdroj: babskeveci.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dôchodcovia sa tento rok dočkajú jednorázového príspevku na potraviny”