Ruskí politici a obchodníci chcú zvrhnúť Putina, tvrdia Ukrajinci. Kto by ho nahradil?

Niektorí zástupcovia ruských politických a obchodných elít údajne zvažujú zvrhnutie prezidenta Vladimíra Putina, aby mohli byť znovu obnovené vzťahy Moskvy so západnými krajinami. S odvolaním sa na tvrdenie ukrajinských spravodajských služieb to uviedlo ukrajinské ministerstvo obrany.

Putinovým nástupcom by sa mal stať súčasný šéf Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexander Bortnikov. 

Informáciu, ktorú priniesol ukrajinský denník Kyiv Independent, nebolo možné nezávisle overiť. Reakcia Ruska tiež nie je známa.

Podľa ukrajinských spravodajských služieb sa v Rusku formuje určitá skupina vplyvných osôb, ktoré nesúhlasia s Putinovými krokmi. 

Ich cieľom je odstaviť prezidenta od moci najskôr, ako to bude možné, aby mohli byť znovu naviazané ekonomické vzťahy so Západom poničené vojnou na Ukrajine.

Hovorí sa tiež už aj o Putinovom nástupcovi. 

Mal by sa ním stať Alexander Bortnikov, šéf ruských špiónov a údajný Putinov učiteľ z čias KGB. 

Ten v posledných dňoch podľa ukrajinskej rozviedky u Putina upadol do nemilosti kvôli podceneniu situácie na Ukrajine.

Ruské ozbrojené zložky totiž nečakali taký odpor a očakávali, že budú v krajine postupovať oveľa rýchlejšie. 

A bol to vraj práve Bortnikov a jeho ľudia, ktorí mali predtým na starosti analýzu nálad ukrajinského obyvateľstva a schopností ukrajinskej armády.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ruskí politici a obchodníci chcú zvrhnúť Putina, tvrdia Ukrajinci. Kto by ho nahradil?”