VIDEO: Odkaz Ukrajinky Martiny dojal aj moderátorku Kvetku Horváthovú – TOTO POVEDALA

Vážnosť situácie v susednej Ukrajine si uvedomujú naozaj všetci. Ak napriek tomu, že vojnový stav sa priamo nás netýka, dianie na Ukrajine sa dotklo nie len ľudí z okolitých krajín, ale aj ľudí po celom svete.

Nad rozhodnutiami prezidenta Putina krútia hlavami všetci politickí predstavitelia podporujúci mier a nám neostáva nič iné len dúfať, že krajiny uzatvoria mierovú dohodu, ktorá raz a navždy ukončí krviprelievanie nie len mladých vojakov z Ruska či Ukrajiny.

Samotný konflikt zastaviť nevieme, no vieme pomôcť vojnovým utečencom, ktorí odchádzajú z Ukrajiny.

Medzi niekoľko stoviek tisíc utečencov patrí aj Ukrajinka Martina, ktorej sa z Ukrajiny podarilo utiecť z jej rodného metra, ktoré je aj naďalej ostreľované Rusmi.

Martina prijala pozvanie do relácie TV Markíza – Teleráno.

O jej vstupe o aktuálnej situácii na Ukrajine tvorcovia relácie uverejnili aj príspevok na sociálnej sieti: ,,Minulý štvrtok, keď začalo bombardovanie, Martina vychádzala z Kyjeva a nad hlavou jej lietali rakety.

Keby odišla o chvíľu neskôr, nedostala by sa preč. Jej príbeh sa ťažko počúval.“

 Martina mala šťastie, že stihla odísť. Slovensko pozná, nakoľko tu študovala strednú školu. Po ukončení školy sa však vrátila do Kyjeva. Martina prežíva hrôzy aktuálnej situácie naozaj intenzívne.

S tisnúcimi sa slzami v očiach však divákom odkázala: ,,Ľudia, ceňte si svoj život. Ceňte to, čo máte. Ceňte, že máte posteľ, že máte sprchu, že máte jedlo.

Ceňte, že máte svojich kamarátov, prácu a normálny život, lebo ja som stratila svoj domov a neviem, či sa tam dokážem niekedy vrátiť.“ Po jej dojemnom odkaze, ktorý dojal aj Kvetku Horváthovú, sa moderátorka neudržala a so slzami v očiach Martinu objala.

Zdroj: hitky.sk

markiza.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Odkaz Ukrajinky Martiny dojal aj moderátorku Kvetku Horváthovú – TOTO POVEDALA”