VIDEO: Pozrite si radosť dieťaťa, ktoré nemá ruky a nohy, keď začne prvýkrát chodiť

Keď sa Camden Whiddon narodil, jeho rodičia si nemysleli, že niekedy bude mať šancu viesť „normálny“ život. O štyri roky neskôr všetkým dokázal, že je pripravený čeliť svetu.

Camdenovi diagnostikovali ameliu-fokoméliu, chorobu, kvôli ktorej sa narodil bez rúk a nôh. Keď sa jeho matka Katie Whiddonová o jeho zdravotnom stave dozvedela, bála sa, že sa o malého chlapca nikdy nebude môcť postarať. Pochybovala, či by niekedy mohol mať normálne detstvo, chodiť, hádzať si loptu alebo si vytvárať priateľov.
Ako sa ukázalo, odpoveď je jednoznačne áno.
foto: Facebook

„Keď som prvýkrát zistila, že nebude mať ruky ani nohy, nevedela som, čo mám očakávať,“  povedala Katie . „Mala som 19 rokov a nevedela som, či pre neho budem dosť dobrá,“

Camden však svojimi pokrokmi začal prekvapovať celú rodinu už keď mal dva mesiace: „Kútikom oka som videla ako rukami udieral do hračiek. Začala som plakať, bola som taká šťastná.“ povedala.

foto: Facebook

Camden naďalej prekvitá, dosahuje míľnik za míľnikom a každého uchváti svojím „umným“ prístupom a dobromyseľnou osobnosťou.

Teraz však Camden urobil niečo ešte lepšie: Začal chodiť!

„Idem k tebe!“ hovorí Camden vo videu, „Chodím!“

Vo videu môžete počuť, ako Camden vzrušene hovorí, že „chodí ako Nick“. Má na mysli motivačného rečníka a autora Nicka Vujicica, ktorý sa narodil s podobnou chorobou. Camden mal možnosť Nicka stretnúť v roku 2017 a celá rodina bola tým, koľko toho vo svojom živote dokázal, inšpirovaná a dojatá.

foto: Facebook

Teraz, keď sa už Camden oficiálne naučil chodiť, ktovie, aké ďalšie výzvy ho čakajú.

„Začali sme plakať, boli sme takí hrdí,“ povedala Katie. „Nevedela som, či tento deň príde. Nemyslela som si, že je na to ešte pripravený a bola som taká šokovaná a šťastná.“

Jeho rodina, si myslí, že je len otázkou času, kedy celému svetu pomôže lepšie pochopiť, čo to znamená žiť s postihnutím.

„Nazvite to materská intuícia, ale mám pocit, že bude jedným z tých motivačných rečníkov. Keď bude pripravený hovoriť sám za seba, bude mať okolo seba ľudí, ktorí ho skutočne budú chcieť počúvať a starať sa o to, čo chce povedať.“

Sledujte, ako toto neuveriteľné dieťa robí svoje úplne prvé kroky vo videu nižšie.

zdroj: www.inspiremore.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Pozrite si radosť dieťaťa, ktoré nemá ruky a nohy, keď začne prvýkrát chodiť”