Rusi sa v Bratislave vzbúrili. Protestovali pred prezidentským palácom

Spolupatričnosť a súcit, ktorý Slováci prejavujú voči utečencom z Ukrajiny, na Slovensku neutícha.

Väčšina Slovákov činy Vladimira Putina odsudzuje a tak sa v hlavnom meste Slovenska stretlo niekoľko desiatok Rusov, ktorí majú úplne iný názor ako ich prezident Putin.

Pred prezidentským palácom sa stretli Rusi a ich podporovatelia, aby transparentami vyjadrili odsúdenie činov ruského prezidenta.

Invázia Ruska na Ukrajine už trvá viac ako mesiac. Situácia u našich východných susedov sa mení zo dňa na deň, pričom čísla vojenských, ale žiaľ aj civilných obetí rastú.

Plánované obsadenie Ukrajiny sa však Putinovi vymklo spod kontroly a svoje plány musí meniť za pochodu.

Jeho činy odsúdilo mnoho krajín, vrátane Slovenska. Bývalá prokurátorka považuje za vhodné, aby Medzinárodný trestný súd vydal na Putina zatykač.

Rusi žijúci na Slovensku sa neboja vyjadriť nesúhlas s konaním prezidenta Putina.

Niekoľko desiatok z nich sa v nedeľu stretlo pred Prezidentským palácom v Bratislave, kde v pokojnom duchu s transparentami so symbolikou proti Putinovi, vyjadrili odpor k vojenskému konfliktu, ktorý stále prebieha.

Protestu sa ako rečníčka zúčastnila aj Oľga z Ukrajiny, ktorá neváhala podrobne opísať kruté činy Rusov v Kyjevskej oblasti.


Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rusi sa v Bratislave vzbúrili. Protestovali pred prezidentským palácom”