Úžasný recept na poľské šišky s lahodným lekvárom. Pripravíte ich okamžite

Šišky sú veľmi obľúbenou sladkosťou v mnohých krajinách, a všade sa pripravuje iným, špeciálnym spôsobom.  Existujú rôzne možnosti prípravy cesta a plnky na tento sladký dezert.

Ak si však chcete pripraviť nadýchané a svieže šišky, vyskúšajte tento poľský recept. Budete prekvapení, ako veľmi sa cesto nadvihne a aká jemná bude chuť samotných šišiek.

Ak doma nemáte džem, môžete si pripraviť neobyčajný krém z kondenzovaného mlieka a citrónu. Ich chuť si určite obľúbite nielen vy, ale aj všetci členovia vašej rodiny!

Ingrediencie

  • 300 ml vody
  • 7 g sušeného droždia
  • 1 čl soli
  • 600 g hladkej múky
  • 3 pl cukru
  • 400 ml slnečnicového oleja
  • 100 g lekváru

Postup

Droždie rozpustite v teplej vode. Pridajte soľ, cukor a dôkladne premiešajte.

Do hlbokej nádoby nasypte 350 gramov preosiatej múky a nalejte vytvorený kvások. Dôkladne premiešajte.

Pridajte 2 polievkové lyžice slnečnicového oleja a dosypte zvyšnú múku.

Rukami si vymieste cesto.

Prikryte ho utierkou a dajte ho nakysnúť na 1 hodinu na teplé miesto.

Vymieste cesto a rozdeľte ho na kúsky. Z každého vytvarujte guľôčky a vyvaľkajte ich na menšie kolieska. Zakryte ich potravinovou fóliou a nechajte 10 minút odstáť.

Lekvár vložte do stredu cesta a zakryte ho ďalšou šiškou. Okraje zatlačte prstami, snažte sa, aby boli okrúhle – môžete si pomôcť hrnčekom, ktorý odstráni prebytočné okraje. Nechajte šišky ešte 10 minút odstáť.

Vyprážajte ich na oleji z oboch strán dozlatista.

Nechajte šišky vychladnúť na papierových utierkach, aby ste sa zbavili prebytočného oleja. Pred podávaním ich posypeme práškovým cukrom. Prajeme vám dobrú chuť!

 

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Úžasný recept na poľské šišky s lahodným lekvárom. Pripravíte ich okamžite”