10 najobávanejších psích plemien na svete, ktoré svojim pohľadom naháňajú strach

Ľudstvu sa podarilo vyšľachtiť množstvo rôznych plemien psov, pričom každé z nich má iné vlastnosti.

Spolu s priateľskými plemenami prišli na svet aj nebezpečnejšie a agresívnejšie psy, ktoré nemajú problém napadnúť ani samotného človeka. Existujú však aj názory, že to sú práve ľudia, ktorí stoja za správaním týchto plemien. Niektoré z nich mali agresiu vštiepovanú už od narodenia, v závislosti od toho, k čomu boli chované, koniec koncov, milý a poslušný pes sa málokedy stane dobrým lovcom  strážcom.

Samozrejme, nebezpečenstvo psa závisí predovšetkým od jeho výchovy. Milovníci psov často hovoria, že neexistujú žiadne nebezpečné psy – sú to ich nebezpeční majitelia.

Toto je 11 plemien, s ktorými je lepšie sa nezahrávať…

  1. Argentínska doga

Ide o jediné plemeno, ktoré je oficiálne vyšľachtené v Argentíne. Tieto silné psy sú zvyknuté na lov veľkých zvierat, hlavne pumy, ktorých váha často presahuje 50 kg. Argentínska doga sa nepovažuje za veľmi agresívne plemeno, no jej vzhľad dokáže nejedného človeka vystrašiť.

 

  1. Doberman

Toto plemeno je známe svojou vernosťou a inteligenciou. Považuje sa za najlepšieho strážneho psa, útočí iba vtedy, ak je k tomu vyprovokovaný, alebo je majiteľ a jeho majetok v ohrození. Agresia spojená s veľkosťou a silou robí z dobermana potenciálne nebezpečné plemeno.

 

  1. Tosa

Ide o japonské plemeno, ktoré bolo pôvodne chované na boje, preto je v niektorých krajinách považované za nebezpečné a zakázané.

 

  1. Neapolský mastif

Dospělý pes

Známy aj ako neapólsky mastin. Čistokrvný neapolský mastif je veľmi drahý. Vo všeobecnosti ide o dobrého psa, ale len vtedy, ak dostane správnu výchovu. Ak mu však jeho majiteľ nevenuje potrebnú pozornosť, môže prejavovať známky agresivity.

 

  1. Pitbulteriér

Tento pes sa prvýkrát objavil v Írsku, Škótsku a Anglicku, keď sa ho chovatelia psov rozhodli skrížiť s buldogom. Pôvodne bolo plemeno chované na durenie býkov a medveďov, no neskôr ho začali používať aj v psích zápasoch. V Amerike je považovaný za najnebezpečnejšie plemeno, hoci mnohí majitelia pitbulteriérov ich označujú za láskyplné a verné psy.

 

  1. Albánsky pitbul

Predpokladá sa, že má takú silu zahryznutia, že v priebehu niekoľkých sekúnd dokáže človeka zabiť. Pre svoju neuveriteľnú silu patria k najobľúbenejším plemenám rôznych kriminálnikov.

 

  1. Mallorská doga

Toto plemeno je nedôverčivé voči cudzím a pomerne veľmi agresívne. Títo psi by mali byť čo najskôr poslaní na výcvik, inak by mohli predstavovať nebezpečenstvo nielen pre svoje okolie.

 

  1. Kanárska doga

Veľký pastiersky pes. Potrebuje kvalitný výcvik. V niektorých situáciách môžu byť agresívni voči psom iných plemien či podozrivým ľuďom.

 

  1. Cane corso

Je považovaný za potomka starých rímskych bojových psov, ktoré boli použité ako gladiátorské psy bojujúce s inými psami, býkmi alebo medveďmi. Samotné plemeno sa objavilo v 16. storočí v Taliansku, kde sa používalo na lov diviakov a ochranu fariem.

 

  1. Rotvajler

 Rotvajler

Silné plemeno s dobre vyvinutými pastierskymi a strážnymi inštinktmi. Rovnako ako u psov iných plemien, nebezpečné chovanie rotvajlera je často vysvetlené nezodpovednosťou jeho majiteľa – kruté zaobchádzanie, nedostatočný výcvik (ak vôbec nejaký) a socializácia. Jeho silu však nemožno nikdy podceňovať.

 

Máte radi psy týchto plemien?

zdroj:  enteratedealgo.net   cs.wikipedia.org / psii.estranky.cz / pesweb.cz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10 najobávanejších psích plemien na svete, ktoré svojim pohľadom naháňajú strach”