Fico poslal Zelenskému tvrdý odkaz. Z Hegera a Korčoka si vraj urobil provinčných hovorcov

Medzi najsledovanejšie udalosti tohto týždňa patrí vystúpenie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v slovenskom parlamente. Je pochopiteľné, že nevystúpil osobne, ale prostredníctvom telemostu.

Príhovorom ukrajinského prezidenta boli nadšení mnohí politici, no našli sa aj takí, ktorí s jeho slovami nesúhlasili a odsúdili jeho postoje.

Po príhovore Volodymyra Zelenského sa mnohí poslanci postavili zo stoličiek a začali tlieskať. Svoju podporu preukázali potleskom aj niektorí politici zo strany Smer. Názor lídra Smeru, Roberta Fica, je ale diametrálne odlišný.

Fico do parlamentu v ten deň neprišiel, pričom sa k vystúpeniu ukrajinského prezidenta vyjadril následne cez sociálne siete.

Fico v uverejnenom videu podotkol, že problém nemal so samotným vystúpením ukrajinského prezidenta, ale s tým, čo prezentoval. Fico vraj nechce podporovať vojnu ďalšími dodávkami zbraní.

Podľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Ivana Korčoka, bol dôvod Ficovej neprítomnosti úplne iný. Minister tvrdí, že Fico sa len hanbí za všetko, čo v posledných týždňoch odkázal a urobil ľuďom z Ukrajiny. 

S názorom Roberta Fica sa zhoduje aj podpredseda Smeru Ľuboš Blaha, podľa ktorého je Volodymyr Zelenskyj vojnový štváč. Blaha dokonca tvrdí, že z Hegera, Korčoka a prezidentky Čaputovej si urobil provinčných hovorcov. Blaha ho dokonca prirovnal k Matovičovi:

On je v podstate taký ukrajinský Matovič. Tak ako Matovič, aj on chápe politiku ako šou. Čistý populista, demagóg a nezodpovedný milionár, presne ako náš trnavský podvodníček.“ 

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Fico poslal Zelenskému tvrdý odkaz. Z Hegera a Korčoka si vraj urobil provinčných hovorcov”