Ľudia v komentároch si pomýlili vlajku Košíc s tou ukrajinskou – Začali písať nenávistné komentáre

Na facebookovom profile regionálneho portálu KOŠICE:DNES sa v týchto dňoch objavila fotografia centra Košíc s košickýmá žlto-modrými vlajkami s košickým erbom.

Používatelia tejto sociálnej siete však vlajky druhého najväčšieho mesta Slovenska bez rozmyslu prirovnali k vlajke Ukrajiny, na ktorej sú rovnaké farby. Polícia SR na tento bizardný prípad upozorňuje, pričom ho považuje za prvotriedny hoax.

V jednom z komentárov sa pod fotografiou písalo: „Kde som? Na Slovensku alebo na Ukrajine? Vymývanie mozgov? Dajte tam košický erb a nie cudzie vlajky. Sme na smiech všetkým.

Ako prikážu, tak robíme. A hrdosť k mestu, Slovensku, to nikomu nič nehovorí? Sú na Ukrajine naše vlajky? Nie, sú tam ich a nie ešte naše. Aj hlúposť je dar boží.“ Podobných komentárov je pod príspevkom veľké množstvo, pričom v mnohých sa okrem hanlivých slov vyskytujú aj vulgarizmy najväčšieho kalibru.

Podľa polície sú komentáre pod poburujúcim príspevkom presným odrazom našej spoločnosti a nálady, ktorá v nej panuje: „V poslednom čase sa objavili dva prieskumy, podľa ktorých sú Slováci na tom takmer najhoršie v celej Európskej únii, čo sa týka vplyvu dezinformácií.

Hoaxy sú pritom založené na negativizme – ich cieľom je vyvolávať nenávisť a rozdeľovať spoločnosť. Priložený status je najlepším dôkazom, že oba prieskumy sú pravdivé. Je to zrkadlo do duše slovenského národa.“

Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ľudia v komentároch si pomýlili vlajku Košíc s tou ukrajinskou – Začali písať nenávistné komentáre”