Mama išla s dcérou na nákupy. Keď sa vrátila k autu, za stieračmi našla odkaz

Bol to bežný deň. Justine van den Borne z Melbourne v Austrálii išla s dcérou do nákupného centra a zaparkovala na jednom z voľných miest pre zdravotne postihnutých. Po návrate z nákupov si všimla, že za stieračom má ručne napísaný odkaz. Keď si prečítala, čo na ňom je, prišlo jej nevoľno…

„Zabudla si si vozík pre invalidov???”

Justine nemohla uveriť vlastným očiam. Čítala odkaz stále dookola.

Myslíte si, že zaparkovala na parkovacom mieste vyhradenom pre zdravotne postihnutých bezdôvodne? Nie. Justine už od 6 rokov bojuje so sklerózou multiplex. Bojuje každý deň aby bola čo najdlhšie fit a mohla normálne fungovať. Máva ale dni, kedy nemá dostatok síl na to aby sa mohla sama hýbať.

Ako napríklad v ten konkrétny deň.

„Pre osobu, ktorá nechala v uplynulom týždni tento lístok na prednom okne môjho auta pod nákupným centrom Mitcham.”

„Mala som 35 rokov,  keď mi diagnostikovali sklerózu multiplex. Choroba postupne paralyzuje celé moje telo. Je to stále horšie a horšie. Zmenil sa mi život, výrazne spomalil. Moje deti sa potýkali s vecami, s ktorými by nemali. Celá naša budúcnosť sa už navždy zmenila. V deň, keď si ma videl, som mala jeden z tých lepších dní. Chcela som stráviť pekný deň so svojou dcérou.
Ďakujem, že si mi ho pokazil!”

„Vďaka tebe sa cítim presne tak ako keď všetci sledujú môj hendikep, keď neviem urobiť ani jeden krok. Už mám dosť ľudí, ktorí ma odsudzujú za zneužívanie niečoho, na čo mám právo, práve keď sa cítim lepšie.

Zapamätaj si raz a navždy, že invalid nemusí byť na vozíku a že za nejaký čas bude vozík mojou jedinou možnosťou.

(…)Skôr ako budete chcieť niekomu pokaziť deň, pamätajte na to, že neviete o ňom všetko a že osoba, ktorá kráča, možno z celých síl bojuje aby tieto kroky urobila!”

Zdravotné postihnutie má mnoho podôb, nerobte preto unáhlené závery, prretože neviete s akou chorobou sa človek potýka a ako vyzerá jeho každodenný boj o život.

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mama išla s dcérou na nákupy. Keď sa vrátila k autu, za stieračmi našla odkaz”