Papierové rolky u nás nevyhadzujeme. POZRITE SA, akú krásu z nich môžete mať

Toaletné rolky môžu byť použité ako skvelé formy na vytváranie zaujímavých vecí. Najjednoduchší spôsob práce s cementovou maltou je jednoduchý, lacný a dostupný pre každého!

16 kartónových roliek si postavte do piesku, ako to vidíte na fotografii.

Zrieďte si tekutú cementovú maltu, naplňte ňou toaletné rolky. Nechajte deň stuhnúť.

Následne odstráňte rolky a získate tak formy z cementu.

Pomocou tehál postavte formu, v ktorej sa bude budúci kvetináč. Steny cementových dielov najskôr poukladajte a „zlepte“ ich medzi sebou hustým cementovým roztokom.

Medzitým vytvorte vhodný štvorec z cementu a vložte do neho 4 toaletné rolky. V strede vytvorte ďalší otvor. Naplňte ich cementom a nechajte stuhnúť. Potom papier odstráňte.

Takto vyzerajú steny po vysušení a vytvrdnutí: Spojte dve časti dohromady – bočné steny a dno s nohami – hustou cementovou zmesou. Opäť počkajte na úplné vytvrdnutie.

Výsledok vymaľujte požadovanou akrylovou farbou a na vrch naneste lak. Položte hotový kvetináč napríklad na vašu záhradu, naplňte ho zeminou a zasaďte kvetinu. Originálny a jednoduchý tip na skrášlenie vášho príbytku!

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Papierové rolky u nás nevyhadzujeme. POZRITE SA, akú krásu z nich môžete mať”