Ryšavý 3-ročný chlapec bol nepekne osočovaný. Jeho reakcia vás chytí za srdce

Každý rodič si najviac želá aby jeho dieťa bolo zdravé a šťastné. Ak je však vystresované a smutné, mali by sme tomu venovať pozornosť.

Ťažko si predstaviť pocity rodiča, keď sa ho dieťa opýta: „Čo je so mnou zle ?”. To sa stalo aj Lauren Russel po tom, keď počas jazdy autobusom jej 3-ročného syna šikanovali a nazvali ho škaredým iba pre jeho ryšavé vlasy.

To sa Lauren natoľko dotklo, že sa rozhodla zverejniť príspevok na svojom Facebooku.

Poprosila ľudí aby si ho prečítali a zdieľali, nech s týmto druhom osočovania raz a navždy spoločnosť prestane.

„Dnes sa moje srdce roztrieštilo na milión kúskov. Počas jazdy autobusom č.12 som bola svedkom nevhodného správania voči môjmu 3-ročnému synovi od chlapca, ktorý nemal viac ako 13 rokov. Nebolo to prvýkrát a viem, že ani posledný.  Môj syn sa stal terčom ľudí každého veku. Prečo? Lebo je ryšavý. Môj krásny chlapec počul, že by ho mala vziať sociálka, pretože má škaredú farbu vlasov. Iný chlapec zas šepkal druhému, že keby mal také vlasy, tak sa zabije. Môj syn má len 3 roky a zmätok v hlave. Cítim sa zdrvená, pretože dobre viem, aké je to vyrastať medzi takými ľuďmi a byť adresátom takýchto poznámok. Môj syn sa ma neustále pýta, prečo sa ľuďom nepáči jeho farba vlasov. Pýta sa, či by som mu ich mohla nejako zmeniť aby sa zapáčil aj ostatným. Zaujíma ho, či môže byť ako jeho brat, ktorý ryšavé vlasy nemá. Láme mi to srdce vždy, keď sa ma niečo také opýta. 

Vždy sa smutne tvári a chce to zmeniť. Dôvodom, prečo to zverejňujem práve tu je to, že tieto nevhodné poznámky vyslovujú najmä maloletí.  Chcem aby môj syn vedel, že na tomto svete je viac dobra ako zla. Existujú aj milí a dobroprajní ľudia, ktorí ho nebudú odsudzovať. Prosím vás, dajte o tom vedieť čo najviac ľuďom a dokážte môjmu synovi, že je pekný taký aký je. Nikto nemá odsudzovať druhého kvôli farbe jeho vlasov!”

Každé dieťa je pekné a výnimočné a nikto by ho o tento pocit nemal oberať. Dajte preto vedieť o tomto príbehu svojim známym aj vy!

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ryšavý 3-ročný chlapec bol nepekne osočovaný. Jeho reakcia vás chytí za srdce”