Surya Mudra: Nájdite si chvíľu pre seba a schudnite vďaka tomuto cviku z Hinduizmu

Osvietení ľudia veria, že harmóniu v duši a tele nemožno dosiahnuť iba fyzickými vplyvmi. Preto, ak chcete schudnúť, nestačí len zmena stravy a cvičenie. Na chudnutie musíte použiť svoje čakry. Surya mudra na chudnutie vám s tým pomôže.

V hinduizme a budhizme sa rituálny posunkový jazyk nazýva mudra. Aktívne sa používa ako v klasickej joge, tak aj v každodennom živote. Napríklad v namaste je zvykom začať a skončiť deň. Táto mudra vám pomôže dať svoju fyzickú formu do poriadku.

Buddha statue                          unsplash

Ako funguje Surya mudra?

Názov tejto mudry pochádza z mena indického boha slnka Surya. Je známy aj ako „božský darca života“. Surya mudra je mudra ohňa, symbol transformácie a regenerácie. Možno aj preto sa často používa v boji s nadváhou.

Vyznávači tohto východného učenia sú presvedčení, že Surya Mudra posilňuje čakru Manipura (solár plexus). Mudra znižuje hmotnosť a tukové usadeniny na bruchu, pomáha aj pri cukrovke a ochoreniach pečene.

Ako vykonávať mudru ohňa

Sadnite si na zem s prekríženými nohami. Zatlačte prstenník na oboch rukách do vankúšikov palcov. Zvyšné prsty nechajte vystreté. Položte si ruky voľne na kolená, dlaňami nahor.

 

Mudru vykonávajte na slnku dvakrát denne: ráno a večer. Meditujte 15-20 minút. Dôležité je dýchať pravidelne, uvoľnene. Odporúča sa opakovať si:

„Tam, kde som, som v bezpečí. Vytváram si svoje vlastné bezpečie. Nebojím sa. Ľúbim sa a prijímam sa.“

                                                                  instagram

Surya mudra na chudnutie vás naplní ohnivou energiou. Preto sa vám v procese jeho vykonávania môže zdať, že ucítite teplo vo svojom vnútri. Je to spôsobené zvýšeným účinkom metabolických procesov, vďaka čomu začne človek rýchlejšie chudnúť.

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Surya Mudra: Nájdite si chvíľu pre seba a schudnite vďaka tomuto cviku z Hinduizmu”