Tip: Najobľúbenejšie rastlinné hnojivo na Slovensku- zadarmo a efektívne

Po príprave obeda nás väčšinou čaká upratovanie a vyhadzovanie odpadkov. V prípade, že aj vy zvyčajne vyhadzujete zemiakové šupky, máme pre vás riešenie, ako ich ešte inak využiť.

Ak máte záhradu, sú skvelou ingredienciou do kompostu. Ak nie ste vlastníkmi záhrad, no máte doma izbové rastliny, pripravte si zo šupiek efektívne hnojivo, ktorému sa poteší nejedna vaša rastlinka.  

Toto zemiakové hnojivo je považované za jeden z najpopulárnejších a najúčinnejších „ľudových“ hnojív, pretože podporuje rast a vývoj rastlín, stimuluje ich kvitnutie a predlžuje trvácnosť.

 

Zemiakové šupky sú vynikajúce biostimulanty, ktoré obsahujú veľa vitamínov a látok potrebných pre rastliny, vrátane draslíka, fosforu, horčíka, železa a zinku, ako aj glukózy a škrobu, ktoré sa často nazývajú zásobárňou živín, ktoré sú potrebné napríklad počas daždivého dňa. Okrem toho takéto hnojivo obväz poskytne rastlinám dusík.

Zo šupiek zemiakov je veľmi jednoduché pripraviť účinné a lacné hnojivo. Použite šupky z dobre umytých zemiakov a nechajte ich úplne vysušiť. Pri zbere treba brať do úvahy len to, aby boli zemiaky zdravé.

Sušené šupky pomeľte v mlynčeku na mäso alebo na kávu a hnojivo je hotové. Výsledný prášok nasypte do pôdy v kvetináči, 1-2 polievkové lyžice a dôkladne polejte.  

Je takmer nemožné prehnojiť rastlinu, no ani v tomto prípade by ste to nemali preháňať.  

 

Zdroj:cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tip: Najobľúbenejšie rastlinné hnojivo na Slovensku- zadarmo a efektívne”