Vedeli ste, že čalúnený nábytok je vhodné čistiť pokrievkou? TO NIE JE VŠETKO

Chcete, aby váš domov žiaril čistotou, ale nechcete míňať peniaze na špeciálne prostriedky a chémiu? Často ani netušíme, že veci, ktoré sme zvyknutí používať na iný účel, môžu slúžiť aj na čistenie. V tomto prípade nebude výsledok o nič horší, než pri použití špeciálnych pomôcok a roztokov.

Tip č.1

Veko s malým priemerom pomôže vyčistiť čalúnený nábytok od prachu, chlpov z domácich zvierat a omrviniek. Veko zabaľte do vlhkej handričky, ktorú je potrebné pripevniť k rukoväti pomocou gumičky.

Prechádzajte po povrchu nábytku a držte veko za rukoväť.

Výsledok vás prekvapí!

Tip č.2

Obaly od vajec sa dajú využiť na množstvo iných spôsobov– sú skvelým pomocníkom na odpadky! Odtrhnite asi 1/4 a vložte ju na dno odpadkového koša. Kartón dokonale absorbuje vlhkosť, čo znamená, že aj keď vrece na odpadky nie je vzduchotesné, nebude z neho kvapkať. Ak navrch dáte aj vatový tampón, na ktorý nakvapkáte pár kvapiek esenciálneho oleja, zbavíte sa tak prípadného nepríjemného zápachu.

Tip č. 3

Obyčajný 9% ocot a sóda bikarbóna pomôžu odstrániť drobné upchatie a nepríjemný zápach z odtoku. Do odtokového otvoru nasypte asi 200 gramov sódy.

Následne nalejte ocot (asi 200-250 ml). Potom otvor zatvorte handrou a nechajte pôsobiť 1 hodinu.

Po uplynutí tejto doby odstráňte handričku a opláchnite otvor horúcou tečúcou vodou.

Tip č.4

Ak vôňa z vašej chladničky nie je príjemná, vezmite si malú misku, nasypte do nej obyčajnú sódu bikarbónu a vložte ju do chladničky. Jedlá sóda funguje dobre proti zápachu. Dôležité je nasypať ju do misky alebo inej nádoby bez úzkeho hrdla.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vedeli ste, že čalúnený nábytok je vhodné čistiť pokrievkou? TO NIE JE VŠETKO”