MAMIČKA ZDIEĽALA KRÁSNE smutnú fotku. Keď zistíte dôvod, rozplačete sa

Stať sa matkou je jednou z mimoriadnych udalostí v živote ženy. Niekedy však pred tým, ako konečne porodia, zažijú niekoľko smutných okamihov.

Podobne na tom bola aj Heather Bowmanová, ktorá niekoľkokrát potratila predtým, ako porodila svoju dcéru Leti, ktorej dvojča zomrelo v maternici.

Heather netúžila po ničom inom, len stať sa matkou. Ako slobodná matka sa snažila otehotnieť prostredníctvom umelého oplodnenia.

Žiaľ, bola jej diagnostikovaná zriedkavá malformácia maternice známa ako jednorohá maternica. Otehotnenie pre ňu bolo preto oveľa ťažšie. Predtým, ako porodila Leti, potratila niekoľkokrát, z toho v jednom prípade išlo o dvojčatá, z ktorých prežilo len jedno, dcérka Leti.

Na ultrazvuku v 17. týždni jej lekár povedal, že nedokázal zistiť tlkot srdca jej nenarodeného syna Jamesa, ale srdce jej dcérky stále bilo.

Bowmanová sa napriek bolesti, že stratila svojho syna skôr, ako sa s ním stretla, rozhodla pre svoju nenarodenú dcéru bojovať a byť silná.

Keď sa Leti narodila, Heather sa chcela narodenie dcérky pripomenúť fotením.

Stretla sa s fotografkou Jessicou Youngovou, ktorej porozprávala celý svoj príbeh.

Jessica okamžite dostala nápad, ako by mohla pomôcť Heather nezabudnúť na dvojča, o ktoré prišla.

Keď mladá mamička prišla do fotografického štúdia a uvidela nápad, ktorý Jessica mala, bola z toho bez seba!

„Všetko, čo mala Leti urobiť, bolo pozrieť sa tam, kde by bol jej braček, a ja som sa nemohla zbaviť pocitu, že tam leží a dáva jej vedieť, že je tam s ňou,“ hovorí Heather.

„Niekoľkokrát sa usmiala a pozrela sa jeho smerom. Takže táto fotografia pre mňa znamená celý svet, budem si ju navždy vážiť a nemôžem sa dočkať, kedy jej porozprávam príbeh o tom, ako sa zrodila a ako na ňu vo dne i v noci dohliadajú jej bratia a sestra,“ povedala.

Myslela si, že fotografia poskytne útechu a podporu matkám, ktoré prežívali podobnú situáciu.

„Samotná téma straty spôsobuje, že sa človek mimoriadne osamelo, pretože táto téma je zvyčajne tabu. Je úžasné, koľko žien, ktoré poznám, prišlo z ničoho nič a povedala mi, že si prešli niečím podobným.“

Žena chce, aby matky, ktoré prišli o svoje bábätká, vedeli, že nie sú samy. Tiež pripisuje zásluhy mnohým ženám, s ktorými sa stretla online, a podporným skupinám, ktoré existujú na internete a ktoré boli pre ňu počas straty veľkým zdrojom sily.

Nakoniec dodáva: „Keď ste v tme, je veľmi ťažké vidieť svetlo, ale aby ste sa dostali na druhú stranu pekla, musíte ním prejsť. Dostala som sa na druhú stranu a dúfam, že ostatní uvidia, že to dokážu tiež.“

 

Zdroj: en.newsner.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “MAMIČKA ZDIEĽALA KRÁSNE smutnú fotku. Keď zistíte dôvod, rozplačete sa”