Manžel doniesol domov záhradnú sieťku. POUŽIL JU NA KRÁSNU DEKORÁCIU.

Z malého kúska záhradného pletiva a zvyškov cementu si dokážete vyrobiť dokonalý črepník do vašej záhrady. Ďalšou dobrou správou je, že si takéto kvetináče môžete vyrobiť v akejkoľvek veľkosti.

Po odrezaní požadovaného množstva záhradného pletiva vytvorte valcovitý tvar. Okraje spojte drôtom a potom miesto spoju zafixujte rybárskym vlascom alebo nylonovým lankom po celej dĺžke. Odstráňte drôt.

Výsledný valec po vonkajšom obvode obaľte potravinovou fóliou.  

V hromade piesku urobte priehlbinu a vytvorte plošinu. Zarovnajte spodok. Vezmite plastové vedro s odrezaným dnom alebo zvyšnú rúru vhodného priemeru. Hlavná vec je, aby bol priemer oveľa menší ako priemer valcu zo záhradného pletiva. Vedro naplňte mokrým pieskom, dobre ho utlačte a potom ho odstráňte.

Navrch položte valec tak, aby sa pieskový „koláč“ nachádzal celkom v strede.

Zakopte to do piesku. Z vonkajšej strany nahrabte piesok tak, dosiahol hornú časť valca.

Piesok zmiešajte s cementom v pomere 1: 1, získajte konzistenciu kyslej smotany a opatrne vyplňte medzery medzi „koláčom“ a bokmi. Na vrchu taktiež vytvorte približne 10 cm výplň. Položte naň armovaciu sieťku, následne ju zakryte malou vrstvou malty a uhlaďte povrch. Bude trvať najmenej 30 minút, kým sa cement usadí.

Na vrch cementovej plochy dajte vhodné vedro valcovitého tvaru a potom ho obložte mokrým pieskom po obvode kruhu a dobre pozatláčajte. Približná výška bočníc je 10 cm.

Opatrne vyberte vedro a potom vyplňte dutinu vytvorenú v strede cementovým roztokom.

Bez čakania pridajte roztok na vrch a dôkladne ho zarovnajte. Nechajte cez noc pôsobiť, aby všetko stuhlo.  

Po uplynutí času vykopte budúci kvetináč z piesku.

Zbavte sa fólie a následne aj sieťky. Výsledkom bude črepník s jasne definovaným vzorom.

Odstráňte pieskovú vrstvu. Pohodlným spôsobom sa zbavíte zvyškov piesku a cementu. Vďaka tomu získate originálny kvetináč na pomyselnom podstavci.

Povrch z vonkajšej strany napenetrujte a potom natrite vami zvolenou farbou.  

Potom zostáva len čakať na úplné vysušenie a nájsť vhodné miesto, kam tento kvetináč postavíte. Kvety môžete zasadiť priamo do kvetináča.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Manžel doniesol domov záhradnú sieťku. POUŽIL JU NA KRÁSNU DEKORÁCIU.”