Mydlo na pranie používam v záhrade. TENTO NÁPAD mi závidia všetci

Mydlo na pranie dokáže vyriešiť veľa problémov v záhrade a na záhrade. A čo je najlepšie, nepotrebujete na to žiadne chemikálie! Stačí, ak na dané miesto aplikujete roztok mydla na pranie a zabudnete na problémy.

Mydlo na pranie je známe svojimi ochrannými vlastnosťami proti voškám. Môžu sa objaviť na mnohých rastlinách – nielen na ružiach. Ak sa na niektorej z vašich rastlín objavili vošky, buďte si istí, že čoskoro ich nájdete aj na ďalších. Vezmite 100 g. mydla na pranie, nastrúhajte ho najemno na strúhadle a rozpustite ho v litri horúcej vody.  Nalejte to do 10 litrov vody izbovej teploty (maximálne), prelejte do rozprašovača a aplikujte. Mydlo na pranie nie je nebezpečné pre okrasné ani ovocné plodiny.

Ak sa v záhrade objavil problém, ako je múčnatka, opäť pomôže mydlo na pranie.

Tak ako v prvom prípade, aj tu nastrúhajte 100 g. mydla, rozpustite ho v horúcej vode a pridajte 1 polievkovú lyžičku sódy bikarbóny. Roztok prelejte do 10 litrov vody, nalejte do rozprašovača a nastriekajte na všetky rastliny postihnuté múčnatkou. Efekt bude skvelý, a čo je najdôležitejšie – bez chémie!

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mydlo na pranie používam v záhrade. TENTO NÁPAD mi závidia všetci”