Neuveríte, čo som vyrobila so sklenej nádoby. NIKTO NEUHÁDOL, ČO Z TOHO BUDE

Určite sa vám už neraz stalo, že ak ste dostali viac kytíc, napríklad na narodeniny, nemali ste dostatok váz, do ktorých by ste ich dali.

Ak teda uvažujete o novej váze, no nechcete míňať prehnané peniaze, vyrobte si originálny kúsok, ktorý sa dokonale hodí do vášho interiéru. 

Čo na to potrebujete?

  • nádobu vhodnej veľkosti
  • bavlnenú tkaninu
  • biele lepidlo na drevo (PVA)
  • akrylové farby
  • akrylový lak
  • pomôcky
  • ozdoby

Postup

Môžete si vziať takmer akúkoľvek látku, dokonca to môže byť napríklad tričko, ktoré už nepotrebujete. Vystrihnite si z neho kúsok vhodnej veľkosti, najlepšie v tvare kruhu, pretože je to najvhodnejšie riešenie.

Potom pridajte do PVA lepidla trochu vody, aby jeho konzistencia bola trochu tekutejšia. Vystrihnutú látku namočte do lepidla a následne mierne vyžmýkajte.

Látku naneste na nádobu a urobte záhyby.

Potom z tej istej látky odstrihnite pásik vhodnej dĺžky, taktiež ho namočte do lepidla a omotajte okolo hrdla nádoby. Ak chcete, vytvorte z nej mašličku. Okrem toho, naneste na celý povrch budúcej vázy lepidlo a nechajte úplne vyschnúť približne 12 hodín.

Po uplynutí času prejdite na maľovanie. Použite na to akrylovú farbu, v tomto prípade bola použitá technika postupného osvetľovania: na podkladovú vrstvu bielej farby sa postupne nanášali farby líšiace sa niekoľkými odtieňmi.

Keď farba zaschne, všetko zafixujte akrylovým lakom a váza je hotová! Ak chcete, môžete  použiť dekorácie, ktoré vašu vázu ešte viac skrášlia.

A nižšie si môžete pozrieť podrobné video o samotnej výrobe…

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Neuveríte, čo som vyrobila so sklenej nádoby. NIKTO NEUHÁDOL, ČO Z TOHO BUDE”