Skúsený kvetinár odhaľuje tajomstvo, ako si vypestovať krásne pelargónie. RIAĎTE SA TÝMTO, ODKAZUJE

Pelargónia je jednou z najobľúbenejších kvetov mnohých záhradníkov a nie je to žiadna náhoda. Ľahko udržiavateľná rastlina poteší krásnymi kvetmi a veľký výber odrôd pelargónie vám umožní vybrať si kvetinu, ktorá bude ideálne v harmónii s ostatnými rastlinami.

Aby sa pelargónia nevyťahovala nahor, ale krásne rástlo do strán, treba ju správne rezať. Na prerezávanie nezabudnite použiť sterilný nástroj.

Prerezávanie by sa malo vykonávať na úrovni tretieho listu. 2-3 dni pred rezom sa odporúča rastlinu nezalievať.

Odrezanú hornú časť pelargónie nevyhadzujte, tento odrezok sa dá zakoreniť a vypestovať z neho nová nádherná rastlina.

Už za 3-4 týždne odrezok dobre vyschne a stane sa takmer neviditeľným a vy uvidíte, ako začínajú rásť nové listy.

Po prerezaní by sa množstvo vody použitej na zalievanie rastliny malo znížiť asi na 2-krát. Podľa toho, ako pelargónia rastie, zvýšte množstvo vody na polievanie.

Uistite sa, že rastlina nie je prehustená a opatrne odstraňujte predĺžené výhonky.

Veľmi pekne vyzerajú malé kríky pelargónie, v ktorých sú listy umiestnené nižšie a púčiky rastú v strede. Na vytvorenie takéhoto kríka jednoducho odtrhnite listy umiestnené vo vzdialenosti asi 2-2,5 cm od vrcholu rastliny.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Skúsený kvetinár odhaľuje tajomstvo, ako si vypestovať krásne pelargónie. RIAĎTE SA TÝMTO, ODKAZUJE”