Tehotnej žene diagnostikovali rakovinu. napriek osudu porodila zdravého chlapčeka

Tehotenstvo je pre každú budúcu mamičku tým najkrajším a najvzrušujúcejším obdobím. Je to čas, keď sa pripravujete privítať na svet nového člena rodiny, ktorý navždy zmení jej život.

Spolu s tehotenstvom sa spája aj ranná nevoľnosť, hormonálna nerovnováha, zmeny nálad ale aj strach, či všetko prebehne tak ako má.

36-ročná Jade Devisová bola nadšená, keď sa dozvedela, že čaká dieťa. Jej tehotenstvo však nebolo jednoduché.

Keď bola v druhom mesiaci tehotenstva, dozvedela sa, že má veľmi zriedkavú a agresívnu formu rakoviny prsníka. Bála sa o svoj život, no nie až tak, ako o blaho svojho nenarodeného dieťatka.

Všetko to začalo, keď pocítila bolesť v prsiach. Všetci ju však ubezpečovali, že je to normálne, pretože sa jej menia hormóny.

Ale bez ohľadu na to, ako veľmi sa ju ľudia snažili upokojiť, Jade nebola v pohode, pretože tušila, že veci nie sú v poriadku, a tak trvala na biopsii.

Dnes by tu už nebola, keby o ňu nepožiadala. „Keby som postupovala podľa odporúčaní lekára, bola by som mŕtva.“ Bol to agresívny typ nádoru.

Jej lekár a rádiológ jej najskôr povedali, že reaguje prehnane, hoci si na jednom z prsníkov nahmatala hrčku. Výsledky biopsie ukázali, že mala rakovinu prsníka v 2. štádiu a znamenalo to jednu vec – musela čím skôr podstúpiť urgentnú operáciu.

Jade sa bála o život dieťaťa a lekári jej odporučili prerušiť tehotenstvo, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť, že by bol ovplyvnený rast plodu.

„Urobila som všetko pre to, aby som zachránila dieťa. Nechcela som dovoliť, aby mi ho choroba vzala.“

Jade nikdy neuvažovala o potrate ako o možnosti. Podstúpila operáciu a podstúpila 3 cykly chemoterapie, kým privítala na svete svojho zdravého chlapčeka.

Verila, že má vďaka synčekovi šancu bojovať.

Bradley, malý bojovník, sa vyvíjal perfektne. Chemoterapia na neho nemala žiadne negatívne účinky.

Je to jedno šťastné a odvážne bábätko, ktoré získalo svojho bojovného ducha od svojej odhodlanej mamy.

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tehotnej žene diagnostikovali rakovinu. napriek osudu porodila zdravého chlapčeka”