Viete kto má na tejto križovatke prednosť? Skoro 90% ľudí s tým malo problém

Na sociálne siete sa dostal nový kvíz, ktorý potrápil hlavu nie jedného vodiča. Na prvý pohľad sa zdá, že táto zákerná otázka nemá ani odpoveď. Skúste to aj vy! Odpoveď nájdete v článku.

S touto hádankou prišli Royal Automobile Club v Queenslande, ktorí na svojej sociálnej sieti zverejnili ilustráciu, ktorá predstavuje istú dopravnú situáciu. Otázka znela tradične jednoducho. V akom poradí pôjdu autá na križovatke?

Ako vidíte na ilustrácií sú 4 autá, ktoré sú farebne rozlíšené. Jednotlivé šípky pred nimi ukazujú smer, ktorým sa autá chcú vybrať. To znamená, že modré auto chce ísť rovno cez prerušovanú čiaru, červené vozidlo odbočuje vpravo, za ním sa nachádza auto oranžové. Žlté auto sa dokonca kríži s oranžovým. Ako teda túto, na prvý pohľad jednoduchú križovatku v tvare T vyriešiť?

Na sociálnej sieti prechádzali používatelia s rôznymi teóriami. Mnohí však tvrdili, že žlté vozidlo neprechádza cez žiadnu čiaru, za ním teda pôjde rovno modré, pretože červené vozidlo spolu s oranžovým sú limitované dopravnou značkou.

.

.

.

.

Správne riešenie:
Prvé by malo ísť žlté vozidlo, za ním modré, potom červené a na záver oranžové. Je tomu tak preto, lebo značka v križovatke naznačuje, že žlté vozidlo sa nachádza na hlavnej ceste. Tým pádom červené a oranžové auto ma povinnosť dať prednosť všetkým vozidlám.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Viete kto má na tejto križovatke prednosť? Skoro 90% ľudí s tým malo problém”