Žena takto pomáha deťom, aby sa necítili smutne. Vyrába im hračky, ktoré sú ako oni

Každý budúci rodič má len jedno želanie, aby jeho dieťa bolo zdravé. Žijeme však vo svete, kde sa už malé detičky rodia so zdravotnými problémami. Aj keď to nie je dôležité, rodia sa detičky aj výzorom iné. Časom si tieto deti všímajú, že sú iné a nepomáha ani fakt, že v každom obchode je táto obľúbená hračka s dokonalým výzorom.

Problémom týchto dokonalých hračiek sa začala zaoberať Amy Jandrisevits, ktorá pracuje ako sociálna pracovníčka už niekoľko rokov a nie jeden krát sa stretla s deťmi, ktoré sú iné. Ako sama povedala, je ťažké dať dieťaťu bez vlasov alebo s chýbajúcou končatinou takúto bábiku. Ešte ťažšie je takýmto deťom povedať, že sú dokonalé také, aké sú.

Rozhodla sa preto vyrábať bábiky, ktoré budú vyzerať rovnako ako deti, ku ktorým tieto bábiky poputujú. Založila teda projekt A Doll Like Me v roku 2014 a za menej ako dva mesiace takto vyrobila 200 bábik. Prijala sponzorské dary, bez ktorých by to nešlo a celý tento projekt rozbehla naplno.

Týmto rokom je to už 5 rokov, čo tento projekt pomáha deťom sa vyrovnať sa stým, že sú iné ako ostatné deti v ich okolí. Jedna takáto bábika stoji od 85 do 100 dolárov a peniaze putujú na výrobu ďalších bábik.

Amy si týmto zaslúži veľký obdiv, pretože robí niečo nezištne. Robí to pre radosť tých najmenší a najzraniteľnejších.

zdroj:

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena takto pomáha deťom, aby sa necítili smutne. Vyrába im hračky, ktoré sú ako oni”