Živé, potratené dieťa je vyhodené ako „lekársky odpad“. TOTO SA STALO POTOM

Pre každého, kto bol niekedy adoptovaný, je bežnou túžbou vyhľadať svojich biologických rodičov. Ľudia túžia zistiť, koho krv im koluje v žilách.

Pre Melissu Ohden bola táto cesta úplne iná. Keď sa Melissa narodila, starali sa o ňu sestry v nemocnici a neskôr bola adoptovaná svojou rodinou. Ale keď mala Melissa len 14 rokov, dozvedela sa o sebe temné a zničujúce tajomstvo.

Prežila neúspešný potrat. Toxický fyziologický roztok, ktorý ju mal zabiť ešte predtým, ako sa narodila, nebol úspešný. A vo veku 14 rokov Melissa o sebe zistila pravdu. V období života, keď zúfalo túžila byť milovaná, sa dozvedela, že v prvom rade nikdy nebola žiadaná. To je pre každého veľmi smutné zistenie. Melissa prepadla bulímii, alkoholu a sexu. No počas svojho dospievanie našla oporu v Bohu. Jemu ďakuje za svoje prežitie.

YouTube

Predtým, ako sa narodila, „Boh mal plán“. A dokonca aj uprostred nepredstaviteľnej bolesti, utrpenia, pochybností a zmätku mal Boh plán pre Melissin život. Pri pátraní sa Melissa dozvedela, že jej skutočná matka bola 19-ročná vysokoškoláčka, ktorú vlastná matka donútila podstúpiť potrat. Bola tak silne pod sedatívami, že ani nevedela, že sa Melissa narodila živá. V skutočnosti to nevedel nikto.

Melissa ležala odhodená ako medicínsky odpad, až kým sestrička náhodou nepočula jej slabý plač, jemné pohyby a lapanie po dychu. Sestrička rýchlo začala pomáhať ani nie kilovému bábätku a odniesla ho na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde zázračne prežila.

Dnes je Melissa oddanou katolíčkou a angažovanou zástankyňou pro-life. Je manželkou, matkou a autorkou spomienok s názvom You Carried Me, v ktorých podrobne opisuje svoje rozsiahle pátranie po svojej matke.

YouTube

Ak tento druh lásky nereprezentuje Ježišovu lásku, potom neviem čo. Venovať 17 rokov svojho života pátraniu po žene, ktorá si myslela, že ťa zabila predtým, ako si sa narodila, nie je nič iné ako inšpirácia. Ale niečo na tom, že sa stala matkou sama, pomohlo Melisse v procese obmäkčenia jej srdca.

,,Vždy som ju milovala, ale moja láska k nej sa z roka na rok prehlbuje,“ hovorí Melissa o svojej matke. ,,A nielen preto, že okolnosti jej a môjho života sú teraz odlišné… Poznám pravdu o tom, ako bola prinútená k potratu. Ale myslím si, že čím som staršia, tým viac sa učím milovať ľudí a vážiť si ich takých, akí sú. Je to príbeh lásky, ktorý napísal Boh a človek sa ho pokúsil prepísať, ale Boží príbeh nakoniec zvíťazí.“

Potom, čo Melissa napísala svoje spomienky a dozvedela sa viac o svojej skutočnej matke, stretla ženu, ktorá jej dala život. V lete 2016, po celoživotnej bolesti a uzdravení, sa konečne prvýkrát stretli zoči-voči. Melissa hovorí, že stretnutie bolo „všetko, čo som kedy mohla očakávať, a ešte viac“.

Jej matka 36 rokov verila, že Melissa zomrela v nemocnici. Niesla v sebe neúprosnú ľútosť a vinu, ale mala príležitosť uvedomiť si, že jej dieťa nielen žije, ale ju aj miluje a odpustilo jej. Stretnutie bolo pre obe ženy krásnou súčasťou liečebného procesu.

Objali sa a Melissa povedala svojej matke: ,,Už je to dávno.“

Jej príbeh o prežití, skúške, odpustení a láske je niečo, čo mnohí z nás nedokážu ani len začať chápať. Ako povedala Melissa, Boží príbeh nakoniec zvíťazí.

Zdroj
Zdroj foto: YouTube

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Živé, potratené dieťa je vyhodené ako „lekársky odpad“. TOTO SA STALO POTOM”