18-ročný Marek zachránil dievčatko v obchode. Nebolo mu ľahostajné, čo videl a preto sa rozhodol rýchlo konať

18-ročný Marek bol cez víkend v obchode so svojou matkou Janou Netušil ale, že sa z neho stane hrdina. 

Jana mala plné ruky práce s nákupmi a Marek sa obzeral po obchode. Zrazu uvidel malé, osamelé dievča, ktoré sa potulovalo medzi regálmi. Opodiaľ postával postarší muž, ktorý dievča tiež pozoroval a pôsobil trochu zvláštne. Mareka táto situácia veľmi zaujala, niečo sa mu na mužovi nezdalo.

Janka si všimla, že sa Marek zastavil a pokúšala sa ho popohnať, aby mali nákupy čo najskôr vyriešené a mohli ísť domov. Marek sa však odmietal pohnúť z miesta a celú situáciu pozorne sledoval. Matka ho odmietla ďalej prehovárať a sama vyrazila k pokladniam.

Marek sa pomaly vydal k dievčaťu a mužovi, ktorý stál neďaleko.

Keď sa priblížil, bolo jasné, že muž je čudný a bol z neho tiež cítiť alkohol. Marek sa ho odvážne spýtal, či dievča pozná. Muž sa ihneď začal brániť, že nič nerobí, že nie je žiadny zvrhlík a tváril sa veľmi agresívne.

Marek však zostal neodbytný a ďalej sa muža vypytoval, či sa s dievčaťom pozná, čo tu robí a pomaly ale iste ho tlačil smerom k východu. Potom muža dôrazne požiadal, aby obchod opustil, inak že zavolá políciu. Na túto výzvu muž rýchlo zareagoval az obchodu rýchlo odišiel.

Záchrana na poslednú chvíľu

Mladík sa uistil, že dievča je v poriadku. Je isté, že ju pravdepodobne zachránil pred niečím strašným. Matka Jana je na syna teraz veľmi pyšná. Zastal sa dievčatá, aj keď bol muž oveľa starší a mohutnejší, nebolo mu jedno, čo by sa mohlo stať. Dal na svoju intuíciu, keď mu hovorila, že dievčaťu hrozí nebezpečenstvo a musí zasiahnuť.

Skromný teenager si nemyslí, že je nejakým hrdinom, ani že by si zaslúžil nejaké ovácie. Chce svojim príbehom iba inšpirovať ostatných, aby im nebolo ľahostajné, čo sa deje v ich okolí a nebáli sa zasiahnuť a pomôcť. 

Je rád, že mohol pomôcť malému dievčatku, ktoré zatiaľ netuší, čo sa jej mohlo stať. Raz však naňho určite bude spomínať s veľkou vďačnosťou

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “18-ročný Marek zachránil dievčatko v obchode. Nebolo mu ľahostajné, čo videl a preto sa rozhodol rýchlo konať”