4 ročný chlapec pred smrťou pošpinil koberec. O 14 rokov neskôr si jeho mama uvedomila dôležitú vec.

Heather Duckworth je mamou, ktorá prežila ozajstnú tragédiu. Odvtedy sa snaží o to aby jej príbeh poznalo čo najviac ľudí.

Verí, že vďaka tomu pomôže iným rodičom zodpovedať viaceré otázky.

„Modrá škvrna”

Heather Duckworth pred niekoľkými rokmi stratila milovaného syna.

Teraz chce svetu rozpovedať svoj príbeh.

Želá si, aby si ľudia vážili každú chvíľu strávenú s milovanými osobami a neriešili zbytočnosti.

V jeden večer jej dcéra rozliala na koberec džús. Snažila sa škvrnu odstrániť, ale nedarilo sa jej to a zavolala si na pomoc mamu.

Mama si ku škvrne kľakla a slzy jej zaliali oči.

Myslíte si, že kvôli extrémne odolnej škvrne?  Ale kdeže.

Akoby opäť prežila rovnakú situáciu, ktorá sa udiala pred 14 rokmi.

Bol večer a Heather sa snažil okúpať a uspať svojich mimoriadne aktívnych synov – 2- ročné trojičky a 4-ročného lapaja.

Ako si iste viete predstaviť, bolo to náročné.

Život rodiny Duckworthov bol neustále chaotický a ich dom každý večer vyzeral ako po tornáde.

Statočná mama sa snažila prebrať kontrolu nad svojmi synmi, ale bolo to márne.

Chlapci sa neustále bláznili. 4-ročný syn púšťal hudbu a ostatní skákali do rytmu. Večer sprevádzal aj smiech a zábava. Bol to však jeden z posledných takýchto večerov.

Nakoniec si Heather jednoducho sadla a rozhodla sa počkať, až sa deťom „vybijú baterky“.

Počas toho si všimla na koberci modrú škvrnu.

Zvýšil sa jej krvný tlak a nahnevalo ju to. Uvidela, že atramentová škvrna sa tiahne až do inej izby.  Mala chuť všetkých potrestať, veď sa len teraz nasťahovali do nového domu.

Mama nakoniec zistila, ktorý z chlapcov bol na vine. Išlo o Jacoba, jedného z trojičiek. V ruke držal pokazené pero a celý bol špinavý od atramentu. Nečudo, že pretiekol jej pohár trpezlivosti.

Naozaj ma to vytočilo. Vzala som Jacoba do kúpeľne aby som ho umyla. Môj muž sa v tom čase pokúšal očistiť škvrnu na koberci. Plakala som od zlosti, bola som úplne vytočená.  Nehnevala som sa na syna, ktorý bol modrý ako Šmolko, ale na seba. Na to, že som nechala pero tam,  kde hociktorý z chlapcov mohol dočiahnuť. Po hodine bol jACOB ČISTÝ, no na koberci ostal ešte stále fľak. Ani upratovacia firma si s ním neporadila.

Vždy keď Heather išla okolo škvrny, nahnevala sa.

Jeden deň sa život tejto rodiny zastavil. Po 2 mesiacoch od incidentu sa ukázalo, že má Jacob rakovinu a o 2 roky na to zomrel.

Modrá škvrna nezmizla, stala sa smybolom môjho hnevu, ktorý mal tak banálny a nepodstatný pôvod.

Riešime blbosti namiesto tešenia sa z podstatných vecí

Teraz Heather chce aby všetky mamy na svete vedeli, že ich deti vždy budú robiť huncúctva a že výchova detí je náročná. Že s vekom sa objavia nové problémy a výzvy, no väčšinou ide o úplné hlúposti.

Modrý fľak je pre Heather pripomienkou, že život s deťmi je plný dobrodružstiev, chaosu a neporiadku, ale treba ho prežiť na 100%, užiť si každú spoločnú chvíľu. Netreba prikladať dôležitosť nepodstatným veciam, ktoré nemajú vplyv na život. Rátajú sa nie veci, ale ľudia a nikto by na to nemal zabúdať.  

Pamiatka na celý život

Heather priznáva, že teraz by prežila aj s miliónom takýchto škvŕn ak by vďaka tomu mohla stráviť ešte aspoň jeden deň so svojim synom. Po svojich deťoch upratuje doteraz, no s úplne iným nastavením mysle.

Je smutné, že len nepríjemné zážitky nám pripomínajú, že si máme vážiť každý moment a plne si ho vychutnať, lebo raz môže byť neskoro… 

Zdroj: popularne.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “4 ročný chlapec pred smrťou pošpinil koberec. O 14 rokov neskôr si jeho mama uvedomila dôležitú vec.”