40-ročná žena sa stala slobodnou mamou – Aj napriek tomu, že jej dieťa má downov syndróm, nepotrebuje otecka

Stať sa matkou je možno jedna z najkrajších a najobetavejších vecí, aké môže žena urobiť.

Táto 40-ročná slobodná matka vedela, že chce dieťa, a keď ju náhoda obdarila dieťaťom s Downovým syndrómom, prijala ho celým svojím srdcom.

Lekári považujú tehotenstvo žien, ktorú majú viac ako 35 rokov, za pokročilý vek alebo geriatrické tehotenstvo. Výskum v priebehu rokov ukázal, že šance na komplikácie pri pôrode alebo vývoji plodu sú oveľa vyššie práve v týchto neskorších tehotenstvách.

Michele Elizagaová si tieto riziká dobre uvedomovala, keď sa ako 40-ročná rozhodla stať sa matkou. Vedela, že chce od svojho života niečo viac, ako jej momentálne ponúka.

Vždy predpokladala, že sa matkou stane vtedy, až niekoho stretne. Michele však bola dlho nezadaná a vo výhľade neboli žiadni potenciálni nápadníci.  

Potom jej kamarátka vnukla zaujímavú myšlienku – mať dieťa sama. Netrvalo dlho a ona sa týmto nápadom stala priam posadnutá. Nechcela to však nechať len pri rozmýšľaní nad možnosťou mať dieťa týmto spôsobom.

Čoskoro získala termín vnútromaternicové oplodnenie, ktorá prebehlo dobre a netrvalo viac ako 10 minút. Bolo jej povedané, aby si potom urobila domáci tehotenský test. Netrvalo dlho a bola tehotná!

Celé tehotenstvo sa nevedela dočkať stretnutia so svojím dieťaťom. Keď prišiel deň pôrodu, musela podstúpiť núdzový cisársky rez v celkovej anestézii.

Syna Matthewa držala v náručí o 5 hodín neskôr, keď anestézia vyprchala. Vtedy zistila, že jej novonarodený syn má Downov syndróm. Keď sa túto správu dozvedela, prijala ju pozitívne a v láske k svojmu dieťaťu nepoľavila ani na sekundu.

Často hovorí o tom, ako verí, že si ju Matthew vybral za mamu a že je jej cťou byť jeho matkou.

Počas celého procesu ju znepokojovalo len to, ako jej rodičia a ostatní členovia rodiny zareagujú na správu o tom, že sa stala slobodnou mamou.

Nakoniec však ostala príjemné prekvapená, pretože ju podporovali a boli šťastní. , ale bola príjemne prekvapená, keď ju podporovali a zneli šťastne. Povzbudená ich reakciou to povedala svojim sestrám a priateľom.

Odkedy sa stala mamou, jej životný štýl sa výrazne zmenil. Už nemôže chodiť na túry tak často, ako kedysi, ale plánuje si kúpiť nosič, ktorý by jej umožnil vziať so sebou malého Matthewa. Tiež sa teší, keď trochu vyrastie, aby si mohli užiť rôzne aktivity a prehĺbiť tak ich prepojenie matky so synom.

Ako slobodná matka sa Michele plne venuje svojmu synovi a chce pre neho neustále to najlepšie. Chce zabezpečiť, aby urobila to, čo potrebuje, a keď je toho priveľa, nebojí sa požiadať o pomoc.

Na svojom instagramovom účte otvorene hovorí o svojej ceste materstva a zdieľa vzostupy aj pády svojho života.

 

Zdroj: en.newsner.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “40-ročná žena sa stala slobodnou mamou – Aj napriek tomu, že jej dieťa má downov syndróm, nepotrebuje otecka”