6 Dôvodov, prečo ženy DNES vyzerajú mladšie, než kedysi. MÔŽE ZA TO TÁTO VEC

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, prečo ženy vyzerajú mladšie, ako kedysi? Ešte pred 30-40 rokmi vyzerali tridsaťročné ženy prísne na svoj vek a neraz aj staršie.

Každá mala manžela a aspoň jedno dieťa.

Hovorili najmä o životných ťažkostiach života, pasívnych manželoch, cenách potravín a každodenných problémoch.

Pozrite sa na svoje kamarátky: všetky sú veselé a spoločenské. Niektorá hovorí o práci, iná o novom salóne krásy, ďalšia o výlete do Paríža alebo o nových kurzoch sebarozvoja.

Prečo teda ženy vyzerajú mladšie ako je ich skutočný vek? Tu je niekoľko dôvodov.

woman in white near calm body of water                       unsplash

Iná predstava o veku

Asi pred 40-50 rokmi sa verilo, že tridsaťročná žena musí byť vydatá a mať aspoň 1 dieťa. Samozrejme, dnes sa situácia zmenila. Ženy sa neponáhľajú do manželstiev.

Namiesto toho študujú, budujú kariéru, cestujú a užívajú si život. Žiť život osemnásťročného dievčaťa vo veku 30-nej ženy už nie je nič nezvyčajné. Takéto ženy, ktoré nie sú zaťažené ťažkosťami rodinného života, sú komunikatívne a veselé.

Sloboda vo výbere oblečenia

V mnohých krajinách sveta existovali prísne predstavy o tom, ako by mala žena v určitom veku vyzerať. Čím ste staršia, tým by malo byť vaše oblečenie strohejšie. Žiadna originalita, sloboda výberu či hravosť. Teraz si však v rovnakých obchodoch nakúpia 30-tníčky aj 80-tníčky. Žena môže vyzerať tak, ako chce: prísne, hravo, romanticky.

woman in white dress sitting on chair                             unsplash

Používanie kozmetiky

V minulosti sa ženy menej líčili z viacerých dôvodov. Po prvé, denný make-up bol považovaný za niečo vulgárne. Navyše neexistovala cenovo dostupná a kvalitná kozmetika. Teraz je kvalitná kozmetika dostupná pre každú ženu. Okrem toho vzniklo mnoho metód nanášania make-upu, ktoré vám umožňujú skryť nedostatky a zdôrazniť prednosti.

assorted color make up brushes                          unsplash

Peniaze

Predtým ženy nemíňali peniaze na seba, svoje telo a krásu. Finančných prostriedkov bolo málo, vždy ste sa museli postarať o rodinu. Teraz je využívanie kozmetických procedúr veľmi bežné a ich cena je pre mnohých dostupná. Áno, a muži už adekvátnejšie vnímajú potreby ženy ísť do kúpeľov, na masáž, do kozmetického salónu alebo na manikúru.

man massaging woman's body                       unsplash

Boj proti stereotypom

Predtým bola úloha ženy obmedzená na udržiavanie rodinného krbu. Dokonalým predstaviteľom nežného pohlavia je predovšetkým manželka a matka.

Teraz si ženy môžu vybrať svoju vlastnú cestu a bez výčitiek. Niekto sa chce venovať rodine, niekto spája rolu manželky s podnikaním. Iné odmietajú manželstvo a svoje deti vychovávajú ako slobodné matky.

Ženy chcú byť sebestačné, zarábať peniaze a realizovať sa v tom, čo majú rady. Bez váhania chodia na výlety, skáču s padákom a ovládajú nové, predtým považované mužské profesie. Samozrejme, takáto sloboda výberu sa odráža vo vzhľade. Najkrajšia žena je šťastná žena.

woman in white robe sitting on black office rolling chair                          unsplash

Správna výživa

Bezpochyby málokto si dával pozor na svoje zdravie. Neexistovali žiadne koncepty správnej výživy či škodlivých potravín.

Teraz všade počúvame o bezlepkových a bezlaktózových potravinách, snažíme sa vylúčiť cukor z našej stravy, pripravujeme zdravé dezerty, pijeme správne množstvo vody a jeme avokádo, chia semienka a cestoviny z tvrdej pšenice. Samozrejme, takáto starostlivosť o vaše telo vám umožňuje vyzerať lepšie.

bowl of vegetable salads                             unsplash

Spočíva šťastie človeka v opustení tradičných hodnôt: rodiny a manželstva? Nie, žena, ktorá žije tak, ako sama chce, bude šťastná a krásna. Nič nezdobí človeka tak, ako naplnenie jeho túžob. Buďte šťastné!

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “6 Dôvodov, prečo ženy DNES vyzerajú mladšie, než kedysi. MÔŽE ZA TO TÁTO VEC”