8-ročné dievčatko napísalo list na rozlúčku, v ktorom stálo: Neplačte za mnou, tešte sa zo života.

Ośmiolatka zostawiła pożegnalny list

Mala iba 3,5 roka, keď musela čeliť ťažkej chorobe. Gosia bojovala naozaj vytrvalo, hoci každý deň veľmi trpela. Keď už vedela, že sa jej nepodarí tento boj vyhrať, napísala list na rozlúčku. Mala iba 8 rokov. K listu pripojila aj obrázok.

„Žila na plný plyn.”

Małgosia Kląskała z Vroclavu bola usmievavá malá slečna, ktorá si získala ľudské srdcia. Smiala sa aj napriek tomu, že väčšinu svojho života žila s chorobou.  Neuroblastóm je typickým zhubným nádorom vyskytujúcim sa u detí. Hoci to znie desivo, Gosia ani jej blízki sa nemienili chorobe poddať. Mimo toho bola Gosia plná detskej radosti a žila svoj život naplno.

Ośmiolatka napisała list pożegnalny
Facebook

Na facebookovom profile „Małgosia Kląskała”,  jej rodičia informovali o priebehu choroby ich dcérky. Tam zverejnili aj jej list na rozlúčku. Terapia nepriniesla želané výsledky a 25. septembra 2021 dievčatko zomrelo.

(…) niekde medzi nocovaním u starých rodičov, zbieraním malín a čerešní na babkinej záhrade, kúpaním sa v Modrej lagúne, nákupmi, návštevou kina, aquaparku, stretnutím s rodinou z Varšavy a výletom do ZOO. Vtedy ešte žila na plný plyn a pomaly spomalila aby 25. septembra 2021 celkom zastavila …

čítame na profile.

Niekoľko týždňov pred svojou smrťou sa Gosia rozlúčila s rodičmi prostredníctvom listu, ktorý naozaj dojíma. Z listu cítiť neskutočnú vyspelosť dievčatka a jej citlivosť.

Maminka, ocinko, hoci tu s vami už nie som, chcem vám povedať, že vás veľmi ľúbim a stále na vás myslím.

začala Gosia.

Facebook

Dievčatko si prialo aby sa jej blízki tešili zo života. Bola si istá, že raz sa všetci stretnú.

Viem, že hoci sme teraz od seba, zanedlho sa stretneme tu, kde som teraz (…) a neplačte za mnou, ale tešte sa zo života ako ja, kým máte čas.

pokračovala Gosia.

Facebook

Mala tiež na rodičov prosbu.

(..) veľmi vás prosím, nehádajte sa, budem vás z hora sledovať.

napísala.

Na koniec Gosia dodáva, že miluje Michala a Basiu i svoje prasiatka. Chcela aby na ňu mali jej blízki pamiatku a tak im zanechala aj obrázok.

Ośmiolatka napisała list pożegnalny
Facebook

Milovala som s vami tráviť čas, ľúbim vás, božteky – Gosia, ktorá tu už nie je, ale ktorá na vás myslí.

– zakončila svoj list.

Ośmiolatka napisała list pożegnalny
Facebook

Dievčatko si želalo aby si ju pamätali usmievavú s peknými vláskami.

Zdroj: popularne.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “8-ročné dievčatko napísalo list na rozlúčku, v ktorom stálo: Neplačte za mnou, tešte sa zo života.”