Labuť zomrela od žiaľu potom, čo skupina tínedžerov hádzala na jej vajíčka tehly a kamene

Labuť zomrela od žiaľu potom, čo skupina tínedžerov hádzala na jej hniezdo tehly a kamene. Takejto krutosti je schopný len človek. Z šiestich vajec sa zachránilo iba jedno. Labuti puklo srdce.

Zabité potomstvo a zničené hniezdo

Tento hrozný incident sa udial v meste Kearsley v britskom grófstve Greater Manchester.

Tento príbeh je ukážkou toho, ako môže ľudská hlúposť a ukrutnosť zničiť život nevinného tvora a spôsobiť mu obrovské nešťastie. Skupina tínedžerov sa chcela „zabaviť“ tým, že zničia labuti hniezdo.

Doslovne. Tínedžeri naň hádzali kamene a tehly.

Labuť umrela od žiaľu

Tohto krásneho vtáka postretlo obrovské nešťastie. Zachránilo sa len jedno vajíčko. Po niekoľkých týždňoch samec opustil hniezdo a svoju partnerku. A ako tvrdia odborníci, bol to dôsledok obrovského stresu, ktorému boli labute vystavené. Samica ostala na danom mieste sama. Po niekoľkých dňoch bolo nájdené telo samičky v hniezde. Možno povedať, že zomrela zo žiaľu. 

Sam Woodrow, aktivista Wildlife, povedal:

Pravdepodobne zomrela zo žiaľu spôsobeného stratou potomstva a partnera na celý život.

Labute tvoria páry na celý život. Tieto majestátne vtáky dokážu smútiť rovnako ako ľudia. Akým človek musíš byť aby si týmto múdrym stvoreniam spôsobil taký žiaľ? 

Ako uviedli médiá, nedávno vo Wiltshire skupina tínedžerov zabila labuť a tri mláďatká. V Lonýdne zas jeden z bežcov kopol do malej labute, ktorá sa práve vyliahla a následne na to zomrela.

Zdroj: popularne.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Labuť zomrela od žiaľu potom, čo skupina tínedžerov hádzala na jej vajíčka tehly a kamene”