Lekár prijatý na pohotovosť vstal z lôžka, aby pomohol inému pacientovi. Jeho čin potešil tisícky ľudí po celom svete

Pre mnoho ľudí je ich práca motiváciou, ktorá ich poháňa robiť veci, ktoré by inak nerobili. Niečo podobné sa dá povedať aj o prípade, ktorý sa odohral v Mexiku…

Doktor Miguel Angel Arteaga bol prijatý na pohotovosť do nemocnice, kde pracuje, po tom, čo ho trápili nevoľnosti, závrate, bolesť hlavy a vysoký tlak. Po prijatí ho stabilizovali a nechali si ho tam na pozorovanie.

Jeho oddychovanie však netrvalo dlho, nakoľko čoskoro sa v jeho blízkosti objavil pacient s hrôzostrašným poranením ruky.

                                                                                                      twitter

Napriek svojím komplikáciám sa lekár rozhodol vstať z postele, aby tomuto pacientovi pomohol. Cítil zvláštne volanie, niečo v srdci, čo ho prinútilo postaviť sa, aby zachránil ďalší život.

Doktorovo neuveriteľné gesto sa stalo hitom internetu a vysiela tým nádej v ľudské dobro.

 „Moji kolegovia, ktorí sú vynikajúcimi lekármi na pohotovostnom oddelení, sa snažili zastaviť krvácanie pacienta. Vtedy som vstal a chcel som im trochu pomôcť so svojimi skúsenosťami, aby som zachránil námorníkovi život a zachránil mu ruku,“ povedal Arteaga.

Pacient, ktorý dostal pomoc od doktora Miguela, bol prijatý pre zranenie ruky, ku ktorému došlo pri jeho práci, keď naňho spadlo sklo, ktoré mu spôsobilo niekoľko rezných rán a poranení.

Pohotovostný personál urobil fotografie a podelil sa o ne aj so svetom. Ako môžete vidieť, ešte nie je všetko stratené, najmä ak máme takých profesionálov ako Dr. Arteaga!

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lekár prijatý na pohotovosť vstal z lôžka, aby pomohol inému pacientovi. Jeho čin potešil tisícky ľudí po celom svete”