Matka porodila na pláži bez lekárov: „Nechcem, aby niekto robil to, čo moje telo dokáže samo.“

Existujú ľudia, ktorí robia veci inak ako ostatní, pretože sa cítia viac spojení so svojimi pocitmi, než dodržiavaním spoločenských noriem. To je prípad Josy Peukertovej, 37-ročnej ženy, ktorá svoje dieťa priviedla na svet pomerne nezvyčajným spôsobom.

Pôrod tejto Nemky upútal pozornosť médií po tom, čo sa rozhodla porodiť na pláži v Nikarague, na brehu vody a bez akejkoľvek lekárskej pomoci. Pre ňu to bolo skutočné spojenie s prírodou a jej partnerom.

Nie je to prvýkrát, čo porodila, keďže už mala tri ďalšie deti, no zdá sa, že je to jediný prípad, kedy si to naplánovala tak, ako skutočne chcela.

„Nechcela som zažívať žiadne starosti. Urobila som to s absolútnou dôverou v moje telo, v moje dieťa a v môjho (budúceho) manžela po mojom boku, ktorý mal taktiež absolútnu dôveru v toto rozhodnutie,” napísala na svojom instagramovom účte.

„Moje druhé dieťa sa narodilo doma takmer pred šiestimi rokmi po prvom traumatickom pôrode mojej dcéry v nemocnici. Pri treťom pôrode som nechcela mať pri sebe ani pôrodnú asistentku. Táto skúsenosť mi ukázala, čo som chcela a nechcela. Chcela som to zažiť na vlastnej koži,“ vysvetlila.

Pre ženu bolo dôležité, že tentoraz tam boli len jej blízki, ktorí priviedli na svet jej posledné dieťa. Preto sa rozhodla, že nechce, aby cudzí človek robil niečo, čo dokáže aj jej telo bez akejkoľvek pomoci.

Zistila, že Nikaragua je pre ňu ideálne miesto na pôrod bez akejkoľvek pomoci a iných ľudí, len ona, jej partner a pláž.

 

Zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka porodila na pláži bez lekárov: „Nechcem, aby niekto robil to, čo moje telo dokáže samo.“”