Myslela si, že jej syna uštipla osa. Keď mu ale telo začalo modrieť, zistila trpkú pravdu

Milujeme leto. Sme častejšie v lone prírody a na čerstvom vzduchu, no občas si neuvedomujeme hrozby, ktoré na nás číhajú.

Presvedčila sa o tom matka 3-ročného Kristoffera Nordgardena, keď s ním navštívila jeho starých rodičov na dedine. Malý Kristoffer behal celý deň po záhrade bosý. V jednej chvíli spustil obrovský plač a pribehol k mame.

Elisabeth si myslela, že syna uštipla osa. Na nohe mal dve viditeľné stopy. Syna si pritúlila a dala mu na nohu chladivý obklad.

Kristoff ale plakal čoraz viac, chodidlo a noha mu začali puchnúť a modrieť.

Vtedy si uvedomila, čo sa mu stalo. Zavolali záchranku, ktorá ho okamžite vzala do nemocnice.

Záchranári jej potvrdili, že Kristoffa pohryzla zmija. Chlapcovi bol okamžite podaný protijed, ale jeho stav sa zhoršil. Ukázalo sa, že krváca do čreva.

Keď vyjde slnko, zmije opustia úkryty a vyhrievajú sa.  Možno na nich natrafiť vo vysokých trávach a na menej frekventovaných lúkach. Nevyhľadávajú kontakt s ľuďmi, ale na svoju obranu hryzú.

Kristoffer strávil v nemocnici vyše týždňa, našťastie si jeho organizmus s jedom poradil.

„Teraz mám omnoho väčší rešpekt pred zmijami, mojim deťom vždy obujem topánky, hoci aj na záhradu. Najmä v miestach s vysokou trávou.” hovorí mama chlapca.

O prírodu sa treba starať. To my ľudia narúšame teritóriá divoko žijúcej zvery a čudujeme sa, že sa pred našou inváziou bránia.

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Myslela si, že jej syna uštipla osa. Keď mu ale telo začalo modrieť, zistila trpkú pravdu”