Náš vzťah má pauzu. Manželka Zelenského popísala, ako zvláda vojnu

Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská sa pre americkú CNN zverila s tým, že vzťah s manželom Volodymyrom Zelenským je v súčasnosti pozastavený. Aspoň vzťah v tom pravom zmysle slova. Olena sa totiž s mužom vída len zriedka, rovnako tak ich deti smú s prezidentom Ukrajiny komunikovať len telefónom.

„Náš vzťah má pauzu, rovnako ako vzťahy všetkých Ukrajincov. Rovnako ako každá rodina čakáme, až sa stretneme, až budeme znovu spolu,“ popísala ukrajinská prvá dáma v rozhovore s Christiane Amanpourovou, moderátorkou americkej CNN.

Než Rusi ukončili obliehanie Kyjeva, nevidela Zelenská svojho muža dva mesiace. Teraz sa síce vídajú, stretnutia sú ale veľmi ojedinelé, letmé a prebiehajú za prísnych bezpečnostných podmienok.

„Toto nie je normálne. Nie je to normálny vzťah, keď deti nemôžu vidieť svojho otca a rozprávajú sa s ním iba po telefóne,“ smutnila Zelenská, ktorá má s prezidentom Ukrajiny dvoch potomkov – 17-ročnú Oleksandra a 9-ročného Kyryla.

Zelenská: Snažíme sa vydržať

Prvá dáma Ukrajiny v rozhovore akcentovala, že vojna už trvá dlhé mesiace a je preto čím ďalej ťažšie nachádzať silu zvládať všetky utrpenia. „Je veľmi náročné vydržať to päť mesiacov. Silu musíme hromadiť, s energiou šetriť. Koniec utrpenia totiž nevidíme,“ povedala prvá dáma Kyjeva.

Tá ruských okupantov vníma ako teroristov, ktorí sa dopúšťajú mnohých hrozných činov. „Už nás šokovali toľkokrát, neviem, či je ešte niečo, čím by nás okupanti mohli šokovať,“ povedala Zelenská.

V interview pre CNN spomenula aj jeden zo symbolov vojny na Ukrajine – skrinku na stene, ktorá vydržala nedotknutá v dome, ktorý Rusi ostreľovali v meste Borodjanka.

„Snažím sa hľadať potešenie v maličkostiach. Som ako tá skrinka v Borojanke. Snažím sa vydržať,“ uzavrela prvá dáma.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Náš vzťah má pauzu. Manželka Zelenského popísala, ako zvláda vojnu”