back to top
nedeľa, 21 apríla, 2024

OTEC opustil manželku a dcéry pre ich zvláštne modré oči. Pozrite sa, ako vyzerajú

V priebehu histórie sa predstavy o tom, čo je považované za krásne, už neraz zmenili. Na začiatku boli napríklad kultúry, ktoré oceňovali a považovali za atraktívnejšie ľudí s kyprejšími tvarmi.

Niekde sa výzor tváre hodnotil rôznymi spôsobmi, pričom sa uprednostňovali iné druhy nosov, pier a podobne. V mnohých kultúrach hrá farba očí pomerne dôležitú úlohu. Čím sú svetlejšie, tým sú vzácnejšie, a preto sú vnímané ako atraktívnejšie.

Svetlé oči však nie sú vítané vo všetkých kultúrach. To je prípad Afričanky Risikat, ktorá spolu so svojimi dcérami upútavala pozornosť krásnymi modrými očami.

Jej farba očí sa vo všeobecnosti spája s ľuďmi kaukazského pôvodu (svetlejšia pleť) a len výnimočne ich vidno u jedincov z afrického kontinentu, ako v jej prípade.

Jej vlastný manžel Abdulwaisu Omo Dada sa k nej začal správať inak, keď sa dozvedel, že jeho dcéry zdedili tú istú farbu, ako má ich mama. Žena povedala, že nikto z jej rodiny nikdy nemal tento „problém“ a že ona bola prvá, ktorá sa narodila s modrými očami.

                                                                                          facebook

Po narodení jej prvého bábätka sa vzťah medzi ňou a jej manželom zmenil a vzdialili sa. Keď sa narodila druhá dcéra, opustil ju.

Rodičia tejto ženy boli nútení vziať ju k lekárovi kvôli a školské úrady opakovane žiadali Risikat o testy, aby dokázali, že skutočne patrí k ich rodine. V súčasnosti žije so svojimi rodičmi. Jej jediným prianím je vychovať zdravé dcéry.

Podľa štúdie uskutočnenej Kodanskou univerzitou sa verí, že tento druh modrých očí u Afričanov pochádza zo severovýchodného pobrežia Čierneho mora.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights