OTEC opustil manželku a dcéry pre ich zvláštne modré oči. Pozrite sa, ako vyzerajú

V priebehu histórie sa predstavy o tom, čo je považované za krásne, už neraz zmenili. Na začiatku boli napríklad kultúry, ktoré oceňovali a považovali za atraktívnejšie ľudí s kyprejšími tvarmi.

Niekde sa výzor tváre hodnotil rôznymi spôsobmi, pričom sa uprednostňovali iné druhy nosov, pier a podobne. V mnohých kultúrach hrá farba očí pomerne dôležitú úlohu. Čím sú svetlejšie, tým sú vzácnejšie, a preto sú vnímané ako atraktívnejšie.

Svetlé oči však nie sú vítané vo všetkých kultúrach. To je prípad Afričanky Risikat, ktorá spolu so svojimi dcérami upútavala pozornosť krásnymi modrými očami.

Jej farba očí sa vo všeobecnosti spája s ľuďmi kaukazského pôvodu (svetlejšia pleť) a len výnimočne ich vidno u jedincov z afrického kontinentu, ako v jej prípade.

Jej vlastný manžel Abdulwaisu Omo Dada sa k nej začal správať inak, keď sa dozvedel, že jeho dcéry zdedili tú istú farbu, ako má ich mama. Žena povedala, že nikto z jej rodiny nikdy nemal tento „problém“ a že ona bola prvá, ktorá sa narodila s modrými očami.

                                                                                          facebook

Po narodení jej prvého bábätka sa vzťah medzi ňou a jej manželom zmenil a vzdialili sa. Keď sa narodila druhá dcéra, opustil ju.

Rodičia tejto ženy boli nútení vziať ju k lekárovi kvôli a školské úrady opakovane žiadali Risikat o testy, aby dokázali, že skutočne patrí k ich rodine. V súčasnosti žije so svojimi rodičmi. Jej jediným prianím je vychovať zdravé dcéry.

Podľa štúdie uskutočnenej Kodanskou univerzitou sa verí, že tento druh modrých očí u Afričanov pochádza zo severovýchodného pobrežia Čierneho mora.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “OTEC opustil manželku a dcéry pre ich zvláštne modré oči. Pozrite sa, ako vyzerajú”