Rodičia ukázali fotku svojej dcéry a ľudia im písali aby zomrela. Nazvali ju aj monštrum

Mladý pár, Naffi a Racheli Goldmanovci, túžili po dieťatku od vtedy, kedy svoju lásku spečatili sobášom. Celé 2 roky sa snažili o potomka a ked‘ sa im to konečne podarilo, do ich života prišla obrovská rana. Ich dieťatko sa narodilo veľmi choré. Tento prípad je o to smutnejší, pretože lekári takmer počas celého tehotenstva neprišli na žiadnu vadu, alebo problém, ktorý by mal spôsobiť chorobu ich malej dcérky.

V siedmom mesiaci im však lekári oznámili veľmi bolestivú správu. Podľa ich slov by mala žena ukončiť svoje tehotenstvo, pretože bábätko trpí veľmi zriedkavou, no o to vážnejšou vrodenou chorobou, ktorá nie je zlučiteľná so životom a hned‘ po narodení ich dieťatko zomrie.

Rodičia sa s touto správou nedokázali zmieriť a aj napriek predpovediam lekárov sa rozhodli si ich dcérku nechať a počkať, čo im osud prinesie.

Mamička povedali: ,,Lekár nám povedal aby sme tehotenstvo okamžite prerušili.  Lekári nevedeli presne, aký zdravotný problém bude tieťa mať, ale vedeli na isto, že naša dcérka bude veľmi vážne postihnutá. Starať sa o ňu by tak bolo extrémne náročné.

Podľa slov rodičov boli odhodlaní sa o dieťatko postarať, aj ked‘ to bude ťažké, pretože prepušenie tehotenstva v siedmom mesiaci považovali za vraždu.

Rodičia dali dievčatku meno Batya. Po narodení lekári presne identifikovali chorobu malého dievčatka. Dieťa trpí Pfeifferovým  syndrómom a Antley Bixlerovým sndrómom. Kominácia týchto syndrómov spôsobila vážne problémy a malé dievčatko nikdy nebude žiť normálny život. Malá Batya je hluchá, slepá, nedokáže dýchať bez prístrojov, má zdeformovanú lebku a skrútenú chrbticu. 

Rodičia sa naozaj dlho spamätávali z ťažkého osudu, ktorý ich postihol, no sú odhodlaní bojovať a nemienia sa vzdať. Statočný otec sa dokonca vzdal práce, pretože starostlivosť a malú dcérku zaberá naozaj veľa času.

Po tom, čo rodičia svoj životný príbeh zverejnili na sociálnych siaťach, mnoho ľudí ich pre ich rozdohnutie odsudzuje a tvrdia, že takéto dieťatko by žiť nemalo. Niektorí extrémisti dokonca napísali, že by malo zomrieť a že je to monštrum.

Rodičia aj napriek negatívnym komentárom veria, že sa rozhodli správne a život ich dcérky sa aspoň čiastočne zlepší. My im držíme palce!

zdroj: thesun.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodičia ukázali fotku svojej dcéry a ľudia im písali aby zomrela. Nazvali ju aj monštrum”