Takto som sa nadobro zbavila pásavky. Moje zemiaky boli zachránené na dlhé týždne

Milovníci zemiakov a baklažánov vedia, aké ťažké je chrániť ich pred pásavkou zemiakovou.

Ak nechcete používať chemikálie, stačí si vybrať ten správny prostriedok, ktorý dokáže zachrániť nejednu úrodu.

Pásavka zemiaková, lietajúca z miesta na miesto, nešetrí zemiakové polia.

Ľahostajný mu nie je ani baklažán. Rastlinám viac škodí ani nie tak samotný chrobák, ale vajíčka, ktoré nakladie na rub listov, z ktorých sa rýchlo liahnu larvy.

Ak neprijmete žiadne opatrenia, môžete zabudnúť na dobrú úrodu. Nenásytné larvy totiž ničia listy a kvety neuveriteľnou rýchlosťou. Preto je potrebné konať čo najskôr.

Vynikajúci prostriedok proti pásavke zemiakovej je horčičný prášok s octom. Na 10 litrov vody vezmite 50 g horčičného prášku a 100 ml 9% octu.

Najprv rozrieďte horčičný prášok v malom množstve vody, nechajte rozpustiť a preceďte. Potom to spojte so zvyškom vody a octom, dôkladne premiešajte. Postriekajte zemiaky pomocou rozprašovača.

Na postrek môžete použiť aj bylinky, alebo skôr palinu so skorocelom. Vedro naplňte do polovice rovnakým množstvom paliny aj skorocelu, zvyšok doplňte vodou a nechajte deň lúhovať.

Nastrúhajte si 50 g mydla na pranie, zalejte ho horúcou vodou a nechajte rozpustiť. Potom bylinkový nálev sceďte, spojte s mydlovou vodou, dobre premiešajte a použite na postrek.

Ľan alebo horčica zasiate medzi riadky pomôžu zbaviť sa prítomnosti pásavky zemiakovej, nakoľko odpudzuje vôňa týchto plodín. Nemajú radi chrobáky a vôňu nechtíka, ktorý sa môže taktiež zasiať vedľa zemiakov a baklažánov.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto som sa nadobro zbavila pásavky. Moje zemiaky boli zachránené na dlhé týždne”