Tento 2-ročný chlapček zvládol transplantáciu kostnej drene a porazil Covid-19! Teraz je úplne zdravý!

Volá sa Miqueas Lionel a žije v Ushuaia (Argentína), alebo aspoň žil, kým sa jeho rodina nemusela, kvôli jeho chorobe, presťahovať do Buenos Aires. Ich úsilie sa ale vyplatilo a dnes je šťastný a zdravý.

Malý Miqueas je silný bojovník už od narodenia. Nedávno mu transplantovali kostnú dreň a navyše prekonal aj COVID-19. 

foto: Brian Alvarengo

Rodina pochádza z Patagónie na juhu Argentíny, ale boli nútení presťahovať sa do Buenos Aires, aby zabezpečili Miqueasovi liečbu. 

„Počas pediatrickej kontroly nám povedali, že Miqueas má tri abnormálne hodnoty krvi. O niekoľko dní neskôr mu diagnostikovali akútnu myeloidnú leukémiu, “ vysvetľuje Miqueasov otec Brian.

foto: Brian Alvarengo

Začali teda kúru chemoterapie, ktorá trvala mesiac. Počas toho sa vyskytli nejaké komplikácie, pretože sa ukázalo, že malý chlapec dostal ďalšie nemocničné vírusy. Napriek všetkému sa však nikdy nevzdal. Po prvom kole chemoterapie sa Miqueasov stav zlepšil, no vzápätí opäť vážne ochorel.

Jedinou možnosťou bola transplantácia. Pre malého Miqueasa to nevyzeralo dobre, a akoby toho všetkého nebolo dosť, dostal aj zápal pľúc a slizníc. 

„Boli chvíle, keď mal horúčku viac ako 39 stupňov , alebo kvôli slabému imunitnému systému dostal plesňovú infekciu krvi. Bolo to strašné,”  spomína Brian.

foto: Brian Alvarengo

Rodina musela hľadať medzinárodných darcov, no našťastie sa našiel darca z Nemecka. Rodinu premohla radosť, pretože bolo veľmi nepravdepodobné, že by pre malého Miqueasa niekoho našli. Malý chlapec si však, zlomil nohu a kvôli intenzívnej liečbe leukémie sa u neho rozvinula aj choroba srdca.

„Nemohli sme tomu uveriť,“ hovorí Brian. Jeho synovi totiž hneď na to diagnostikovali aj koronavírus.

foto: Brian Alvarengo

Už mali za sebou patričnú smolu. Miqueas Lionel sa však vyrovnal všetkému, čo mu prišlo do cesty.

Prekonal infekcie, zranenie nohy a transplantácia prebehla perfektne. 

Dnes je z neho úplne zdravý chlapec. Jeho rodina je vďačná za všetku pomoc a podporu, ktorú obdržali na ceste k uzdraveniu. Miqueas dokazuje, že zázraky sa dejú a teraz sa môže opäť usmievať.

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento 2-ročný chlapček zvládol transplantáciu kostnej drene a porazil Covid-19! Teraz je úplne zdravý!”