Trápia vás v týchto teplých dňoch opuchnuté nohy? Toto vám uľaví

Väčšina ľudí miluje leto kvôli slnku a vysokým teplotám. Nie každý má však z toho radosť. Väčšinu žien počas týchto horúcich mesiacov trápia opuchnuté nohy.

Keď teplota stúpa, cievy sa rozširujú a poriadne prekrvujú celé telo. Organizmu pomôže schladenie. Ak je organizmus prehriaty, má problém priviesť krv z končatín späť do srdca.

Aj preto sa hromadí v nohách. Okrem tepla môže byť príčinou opuchnutých nôh aj cestovanie, sedavý spôsob života či tehotenstvo. Našťastie existujú účinné prostriedky, pomocou ktorých sa vašim nohám uľaví.

1. Mätový kúpeľ

Účinným prostriedkom je kúpeľ nôh v studenej vode po dobu 3 minút a potom ich ponorenie do teplej vody, kde ich necháte zrelaxovať. Čím viackrát to zopakujete, tým bude efekt viditeľnejší.

Priam žiadúce je vhodiť do misky s vodou aj zopár lístkov mäty, ktorá pôsobí priaznivo proti kŕčom a stimuluje krvný obeh v nohách.

2. Epsomská soľ

Misku naplňte letnou vodou a pridajte okolo 60 g epsomskej soli. Ponorte do nej chodidlá na približne 15 minút a následne ich osušte. Epsomská soľ môže pomôcť pri bolestiach nôh, zmäkčiť ich pokožku a pomáha tiež zbaviť sa nepríjemného zápachu. Bojuje aj s pľuzgiermi.

3. Jabĺčny ocot

Jabĺčny ocot má vysoký obsah draslíka a pomáha zmenšiť opuch nôh a chodidiel. Do 200 ml vody vlejte 200 ml jabĺčneho octu. Do zmesi namočte uterák, ktorý si následne obmotajte okolo nôh. Nechajte pôsobiť 30 minút.

4. Harmančekový olej

Masáž týmto olejom pôsobí nielen relaxujúco ale priaznivo vplýva ja na opuchy.  Tento olej ma protizápalové vlastnosti a môže byť aplikovaný priamo na pokožku.

Tak ktorý z týchto tipov vyskúšate?

Zdroj: webniusy.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Trápia vás v týchto teplých dňoch opuchnuté nohy? Toto vám uľaví”