back to top
sobota, 20 apríla, 2024

Vláda zvýšila starobné dôchodky. Nad touto vecou sa ale dôchodcovia pozastavili

Stúpajúca inflácia sa konečne odrazí aj na dôchodkoch slovenských dôchodcov. Starobné dôchodky sa medziročne zvýšili o 13,70 eura. Priemerná suma starobného dôchodku slovenského dôchodcu sa vyšplhala na 515,10 eura.

Sociálna poisťovňa informovala, že okrem zvýšujúcej sa sumy starobných dôchodkov môžeme pozorovať aj zvyšujúci sa počet samotných starobných dôchodcov.

Na konci mája bolo zaznamenaných celkovo 92,4 tisíc starobných dôchodcov. V porovnaní s minulým rokom to je o približne 11-tisíc dôchodcov viac.

Sociálna poisťovňa informuje, že pôvodný priemerný dôchodok vo výške 507,90 eura sa tento rok zvýšil na 515,10 eura. Minulý mesiac bola táto výška dôchodku pridelená 11,9 tisíc dôchodcom.

V súvislosti s invalidnými dôchodkami, poisťovňa uverejnila aj výšku priemerného invalidného dôchodku, ktorý sa vyšplhal na 229,90 eura pre dôchodcov s mierou postihnutia pod 70 %.

Výška tohto dôchodku sa v porovnaní s minulým rokom zvýšila o 5,70 eura. Dôchodcom s mierou postihnutia nad 70 % je v priemere vyplatených 416,10 eura. Čo si myslíte o takomto zvýšení? Veľa dôchodcov len krúti hlavou, že ide o veľmi nízku sumu.

Poisťovňa zároveň uverejnila aj množstvo poberateľov invalidných dôchodkov. Na konci mája evidovala 224,7 tisíc Slovákov, ktorí poberajú invalidný dôchodok.

Zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights