Vyplácanie 13. dôchodkov sa už začalo – Môžete si prilepšiť až o 300 eur.

Na rekordne vysokú infláciu doplácajú všetky skupiny Slovákov. Medzi najohrozenejšie skupiny však patria dôchodcovia, pre ktorých si ale vláda pripravila balíček pomoci.

Medzi jeden zo spôsobov, ktorým chce kompenzovať vysoké ceny, je predčasne vyplatený 13. dôchodok. Sociálna poisťovňa má 13. dôchodok vyplácať slovenským dôchodcom už tento mesiac.

Aj napriek snahe slovenskej vlády sú dôchodcovia nespokojní a upozorňujú na to, že aktuálne vyplácaný 13. dôchodok nie je pomoc navyše, pretože to je len presunutá tradičná dávka z novembra.

Suma životného minima sa do júna 2022 pohybovala na úrovni 218,06 eura. Od 1. júla sa táto suma zvýšila, pričom zmena nastala aj pri vzorci, prostredníctvom ktorého sa počíta výška 13. dôchodku.

S najvyšším trinástym dôchodkom môžu počítať tí dôchodcovia, ktorých mesačný dôchodok sa pohybuje na najnižšej úrovni. Ak mesačný dôchodok patrí medzi tie najvyššie dôchodky, 13. dôchodok sa potom pohybuje len na úrovni 50 eur.

Najnižší 13. dôchodok dostanu tí, ktorí poberajú dôchodok okolo 912,5 eur. Výška vyplácaného 13. dôchodku sa pohybuje medzi 50 až 300 eurami. 

Zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vyplácanie 13. dôchodkov sa už začalo – Môžete si prilepšiť až o 300 eur.”