AKTUÁLNE: DÔCHODCOVIA, MÔŽU DOSTAŤ ďaľšie peniaze. Prilepšiť by si mohli o túto sumu

Sme rodina predstavuje nový návrh balíčka inflačnej pomoci pre seniorov. Nový nápad ako prvý predstavil podpredseda hnutia Sme rodina a minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak.

Uviedol, že momentálne sa diskutuje o troch rozdielnych metódach pomoci dôchodcom.

Prvou alternatívou je vyplatenie jednotenej sumy všetkým seniorom vo výške 150 eur, čo by štát stálo 216 miliónov eur.

Druhá možnosť spočíva vo vyplatení jednorazovej pomoci vo výške od 50 do 200 eur.

Sumu 200 eur by dostali penzisti s dôchodkom do 300 eur a pomoc vo výške 50 eur by bola určená pre penzistov s dôchodkom od 740 eur. Táto alternatíva je o niečo lacnejšia a štát by stála cez 198 miliónov eur.

Tretia uvedená možnosť spočíva vo vyplatení 70 percent trinásteho dôchodku.

Penzisti s najnižším dôchodkom by obdržali sumu 210 eur a dôchodcovia s vyšším dôchodcom s vyšším dôchodkom by bola vyplatená suma vo výške 35 eur.

Posledná možnosť by štát stála 211 miliónov eur.

Podľa ministerstva práce a sociálnych vecí, všetky tri alternatívy sú výhodnejšie ako predčasná valorizácia dôchodkov, ktorá z bola možná od 1. novembra tohto roka.

Predseda Združenia kresťanských seniorov Peter Mach údajne preferuje druhé riešenie, teda vyplácanie sumy, ktorá závisí od výšky dôchodku.

Návrh už obdržali Jednota dôchodcov Slovenska, Združenie kresťanských seniorov, prezidentka SR Zuzana Čaputová, aj premiér Eduard Heger (OĽaNO).

„Budeme sedieť s ministerstvom financií, mám to predrokované s ministrom financií Matovičom, že takáto pomoc bude doručená, na finálnej podobe sa dohodneme s ministerstvom financií a dôchodcami,“ povedal.

zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “AKTUÁLNE: DÔCHODCOVIA, MÔŽU DOSTAŤ ďaľšie peniaze. Prilepšiť by si mohli o túto sumu”