Chytil lopatu a prekopal pláž až po breh. Dôvod vháňa slzy do očí.

Pred nejakým časom v Tarragonie v Španielsku došlo k situácií, ktorá zarezonovala na sociálnych sieťach. Jeden muž začal kopať na pláži. Dôvod, prečo tak konal, vám vženie slzy do očí.

Ako sa ukázalo, robil to pre svoju chorú matku, ktorá sa hýbala len pomocou invalidného vozíka a veľmi túžila vojsť do mora.

Niet pochýb o tom, že v lete sa každý chce osviežiť a ochladiť, odpočinúť si.

Okúpanie sa v mori je preto idálnym nápadom. Nie každý sa ale môže takto tešiť vode aj pre svoj zdravotný stav.

Hovoríme predovšetkým o osobách na invalidnom vozíku, takou je aj Manuela Lara Rosy.

Pohybovanie sa po piesku je pre takéto osoby nemožné. Syn tejto ženy sa preto rozhodol, že urobí vštko preto aby jeho matka mohla vojsť do mora. Manuel chytil lopatu a vytvoril jej cestičku až k moru.

Je neuveriteľné, že ľudia musia pristupovať k takýmto krokom. Manuel sa podelil na svojom Facebooku s videom, aby upriamil na tento problém pozornosť. Na to, čo musel urobiť sám, by sa malo zamerať mesto.

„Súkromné osoby musia robiť to, čím by sa mali zaoberať poslanci, aby sa zdravotne postihnuté osoby mohli dostať do vody. Veľká škoda.” napísal na Facebook.

Príbeh Manuela a jeho matky sa dostal k poslancovi  Aronovi Marcosa, ktorý sa ospravedlnil za to, že sa musel pasovať s problém aby mohol svoju matku dostať k vode. Oznámil tiež, že onedlho sprístupnia špeciálnu podložku ktorá umožní prístup zdravotne posti znevýhodneným do vody. 

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chytil lopatu a prekopal pláž až po breh. Dôvod vháňa slzy do očí.”